Jak ćwiczyć, żeby polepszyć umięśnienie klatki piersiowej? Które ćwiczenia wykonywać?

Kategorie Ciekawostki
Ćwiczenia klatki piersiowej w zaciszu domowym bez specjalnych sprzętów mogą kojarzyć się dość amatorsko, albo z nudnym robieniem pompek. Żeby nie było, pompki to całkiem dobre ćwiczenie, a potwierdzi to wiele osób, mające masę różnych wariantów, jednak są także inne ćwiczenia na klatkę piersiową, jakie bez problemu możemy wykonać w domowym zaciszu. Do tego, jeżeli zainwestujemy trochę w ławeczkę i parę podstawowych hantli, to możliwa do wykonania będzie większa ilość ćwiczeń, żeby polepszyć klatkę piersiową.

Trzeba przy tym powiedzieć, iż trudno budować same mięśnie klatki piersiowej nie robiąc ćwiczeń

Więcej informacji

Źródło: pixabay.com

na tricepsy i barki. Ćwiczenia na klatę to także trening tych miejsc. Jeśli więc planujemy bardziej złożony trening w domu, należy się postarać nie obciążać zbyt wcześnie tricepsów oraz barków. Po prostu najlepiej zacząć od klatki. Właściwe wykonywanie pompek to też trening na brzuch. Odnośnie tego, jak należy ćwiczyć istnieją różne opinie, warto natomiast wiedzieć, iż mięśniom należy dawać czas na zregenerowanie, więc najlepiej ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej co drugi dzień.

Mimo iż pompki to łatwe ćwiczenie, wiele ludzi robi je źle. Na pewno nie można ich wykonywać jak podczas lekcji wuefu. Największy problem to dla sporej liczby ćwiczących trzymanie wyprostowanego tułowia i pleców. To jeden z takich przykładów, kiedy w czasie ćwiczenia pojawia się problem ze stabilizacją pozycji. Dla osób, jakie mają duży problem z robieniem tradycyjnych pompek można polecić robić prostszą wersję, tak zwane pompki na kolanach. Niektórzy określają takie ćwiczenie mianem “babskich pompek”. Wykonywać je trzeba według takich samych zasad, co te standardowe, ale zostaje zmniejszone ramię kąta, mniejsze jest także obciążenie do podniesienia. Są także sposoby, by utrudnić to ćwiczenia.

Można wybrać dajmy na to takie coś, jak podpieranie dłoni na piłce gimnastycznej lub uniesienie jednej nogi do góry w trakcie robienia ćwiczenia. Wiele osób zastanawia się także, czy trenując klatę dobrze jest przyjmować jakieś odżywki, a jeśli tak to jakie odżywki na rzeźbę? To zależy od predyspozycji i naszego podejścia, z pewnością jednak takie specyfiki są dobre w trakcie ćwiczeń.

Jeśli ten materiał jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis atrakcje w Białowieży, w którym znajdziesz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

/J]