Menu na imprezę – jak je zaplanować, by przyjaciele byli oczarowani zaproponowanymi potrawami?

Kategorie Zdrowa dieta
W polskiej kulturze spotkanie towarzyskie nie obędzie się bez stołów z jedzeniem. Nie należy się wobec tego dziwić, że obecnie w zasadzie każda osoba, która organizuje imprezę – domówkę, próbuje zapewnić zaproszonym gościom możliwie jak największą ilość potraw do wyboru. O imprezowym menu warto jest pomyśleć już na kilka tygodni wcześniej, aby odszukać pomocne przepisy kulinarne.

Oczywiście, nie trzeba od razu podawać kolacji składającej się z 5 dań, jednakże oryginalne przystawki zawsze są mile widziane. Które przepisy na przystawki należy zastosować? Przede wszystkim, dobrze jest określić budżet, który można spożytkować na ten cel. W ten sposób będzie łatwiej wybrać najlepsze przepisy (https://durszlak.pl/popularne-wyszukiwania) kulinarne. Jeżeli nie planuje się podania obiadu bądź kolacji, przystawki muszą być trochę bardziej pożywne, by goście nie zgłodnieli.
Przekąski

Autor: jeffreyw
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonale sprawdzają się koreczki, które można przyrządzić w sumie z jakichkolwiek składników, takich jak chociażby pokrojony w kostkę ser, papryka, ogórek, kostki kiełbasy lub kabanosów oraz tofu. W czasie imprez powodzeniem charakteryzują się ponadto niewielkie kanapeczki, które można wziąć w dłonie i sałatki. Gospodarz musi przygotować dla zaproszonych gości talerze i sztućce. Świetnym rozwiązaniem jest rzecz jasna stół szwedzki, ponieważ nie każdy dysponuje potrzebną liczbą krzeseł i dużym stołem. Stół szwedzki z kolei bez problemu pozwala gościom wybierać lubiane potrawy.

Co więcej, planując menu na imprezę przede wszystkim należy mieć na względzie liczbę gości, aby być w stanie przynajmniej orientacyjnie przyrządzić odpowiednią ilość jedzenia. Zawsze warto jest być gotowym na to, że gościom będzie dopisywał większy apetyt oraz mieć w zapasie dużą ilość przekąsek. Dzięki temu uniknie się problematycznej sytuacji, w której impreza (przejdź do strony) rozkręca się w najlepsze, ale stoły zaczynają świecić pustkami. Podczas spotkań z przyjaciółmi dobrze sprawdzają się także dipy własnej roboty, które można łączyć przykładowo z krakersami. Reasumując – jak prawidłowo zaplanować menu na imprezę? Przede wszystkim, trzeba obliczyć liczbę gości i własne fundusze. Dodatkowo, zawsze w pogotowiu warto mieć więcej przekąsek.