W jaki sposób wybrać ogrodzenie, by faktycznie było najwyższej jakości? Jaki mamy wybór?

Kategorie Poznaj
Producenci płotów mają w swej ofercie sporo rozwiązań, jakie wychodzą na przeciw potrzebom klientów. Pośród tego typu ogrodzeń możemy wymienić dwie podstawowe grupy, czyli ogrodzenia panelowe i z siatki. Różnią się one nie jedynie techniką wykonania, ale również ceną, wyglądem czy rodzajem montażu.

Najpierw warto omówić producent ogrodzenia panelowe. Będzie to wersja odpowiednia dla osób, które cenią sobie estetyczne podejście do tematu.

ogrodzenia

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki różnych wariantów modeli możemy zdecydować się na przęsła klasyczne, dekoracyjne czy zupełnie oryginalne, których wygląd możemy zmodyfikować według własnego uznania. Na pewno najważniejsza jest łatwość jak i szybkość montażu systemów panelowych. Tego rodzaju systemy ogrodzeń panelowych są niesamowicie istotne, tym bardziej gdy może sobie z nimi dać radę każdy majsterkowicz. Wystarczy tak naprawdę wytyczyć ścieżkę przebiegu ogrodzenia, zaznaczyć punkty lokalizacji słupów w ziemi, następnie zaś działać wedle instrukcji, jakie znajdziemy dajmy na to w internecie. Dobrym wyborem będzie również siatka. Cena w przeliczeniu na metr bieżący płotu to duża przewaga ogrodzeń z siatki nad takimi z panelami. Dlatego też dobrze wykorzystywać ją dajmy na to po bokach czy z tyłu działki, także jak w części przedniej wybraliśmy panele ogrodzeniowe. Ogrodzenie systemowe w takiej sytuacji sprawdzają się bardzo dobrze. Siatki ogrodzeniowe mogą być plecione lub zgrzewane. Pierwsze z nich są klasyczne, posiadają najczęściej oczko w kształcie rombu, charakteryzują się sporą elastycznością. Najpowszechniejsze są cynkowane albo też powlekane zielonkawymPVC. Siatki zgrzewane zaś przypominają trochę panele ogrodzeniowe.

ogrodzenie

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com

Mają oczka kwadratowe lub prostokątne. Są bardziej sztywne od siatek plecionych, najmodniejsze są powlekane PVC w kolorze antracytu metalizowanego. Jeden, jak również drugi rodzaj ogrodzenia dostępny jest w wielu wzorach, więc z pewnością odnajdziemy taką, która nie jedynie będzie zabezpieczać posesję, ale też podkreśli jej wygląd. Należy natomiast pamiętać, iż montaż ogrodzenia siatkowego jest trochę trudniejszy oraz zajmuje więcej czasu niż w przypadku paneli, tak więc wymaga umiejętnego naprężenia i dopasowywania do rzeźby terenu.