Różne wady oczu i metody ich leczenia

Kategorie Nasze dziecko
Ogromny rozwój techniki sprawił, że teraz każdy z nas wiele czasu dziennie spędza przed ekranem komputera oraz telewizora. Wprawdzie nowoczesne urządzenia generalnie nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia, ale odbijają się na kondycji oczu, które nieraz zaczynają niedomagać. Choroby narządu wzroku to jednak nie tylko wina telewizora i komputera.

Jedną z tych wad wzroku, które powstają na skutek między innymi zbyt częstego korzystania z komputera oraz telewizora jest krótkowzroczność. Określa się ją też mianem bliskowzroczności oraz miopii. Choroba ta polega na tym, że nie ma trudności z wyraźnym dostrzeżeniem tych przedmiotów, które znajdują się w pobliżu, natomiast te znacznie oddalone jawią się jako niewyraźne oraz zamazane.

Kiedy wada jest już silnie zaawansowana, osoba , która się z nią boryka może w ogóle nie odróżniać przedmiotów położonych w dużej odległości od niej. Bliskowzroczność rozwija się także wraz z kolejnymi latami. Nieraz ma podłoże genetyczne. Leczenie krótkowzroczności to zwłaszcza noszenie okularów korekcyjnych. Zamiast nich można zdecydować się na soczewki kontaktowe. Takie leczenie krótkowzroczności nie zmniejsza wady, ale umożliwia zachowanie jakości widzenia niezależnie od tego, w jakiej odległości położone są przedmioty. Okulary kupić można w różnych cenach. W przypadku osób pracujących w miejscu, gdzie używany jest komputer możliwa jest częściowa refundacja ich kupna przez zakład pracy – http://optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku/Czy-laserowa-korekcja-wzroku-jest-dla-mnieie ma związku z używaniem komputera jest natomiast jaskra. Choroba ta związana jest z nazbyt wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym, co jest stanem naprawdę groźnym. Leczenie jaskry możliwe jest na kilka sposobów – . Przede wszystkim polega ono na zmniejszaniu zbyt dużego ciśnienia. Najczęściej odbywa się to za pomocą powww.optegra.com.pl/Zabiegi-i-ceny/Choroby-oczu/Jaskra/Co-to-jest-Jaskranych efektów, pora na bardziej zaawansowane leczenie jaskry. W tym wypadku w grę wchodzi leczenie chirurgiczne.

Wszystko przebiega jednak błyskawicznie prosto. Nie jest niezbędny obejmujący kilka dni czy tygodni pobyt na oddziale szpitalnym – chory może wyjść już na drugi dzień po operacji. Następnie niezbędne jest oszczędzanie oczu oraz stosowanie specjalnych kropli. Jaskra jest przypadłością, która nieleczona może doprowadzić do zupełnej utraty wzroku.