Przyjazne dla środowiska życie

Kategorie Poznaj
Ochrona przyrody jest w ostatnimi czasie popularna. Mamy możność kupić telefony zrobione z półproduktów zrobionych z recyklingu. W hipermarkecie blisko naszego apartamentu półka ze zdrową żywnością powiększa swe rozmiary o wciąż nowsze towary. To wspaniale że myślenie ekologiczne rośnie. Co jednak zrobić, gdy nakazane segregowanie śmieci to za mało?

środowisko

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Można by pomyśleć o zastosowaniu ekologii dla zaawansowanych. Z całą pewnością najprościej namyślać się o ochronie środowiska kiedy stawiamy nasz dom, ale nie jest to jedyna sposobność. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy jak prosta jest ochrona ochrona kutno przyrody. Przykładem niechaj będzie zużycie wody.

O zakręcaniu kurka z wodą albo stosowaniu do płukania zębów szklanki wie chyba każdy z przedszkolaków. Będąc użytkownikiem domu z ogródkiem powinniśmy dobrze wykorzystywać wodę. Wystarczy, że do podlewania naszych domowych roślin zastosujemy deszczówkę.

Czy zaciekawiłyby Cię inne informacje na tenże temat? Namawiamy do przeczytania następnego artykułu. W nim zaznajomisz się z przeróżnymi wiadomościami.

Wystarczą należycie wielkie zbiorniki na wodę deszczową ustawione pod dachem, i już oszczędzamy wodę do nawadniania sadu w istocie darmową.

Oponenci takiegoż wykorzystania deszczówki twierdzą, że jest to postępowanie niepotrzebne biorąc pod uwagę koszta wody przesyłanej do domu z firmy wodociągowej. Ambaras jednak jest w tym, że koszta wody w długim czasie raczej będą rosnąć, z tego powodu z biegiem czasu będzie się to opłacać. Poza tym, czy ja postawię pod rynnę zbiornik na wodę deszczową albo nie, ulewa i tak będzie .

ekologia

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrodziejstwo z tego takie, że kwiaty będą podlewane odpowiednią wodą, dzięki czemu nasz sad i ogród będzie bujny a my zadbamy o zapas słodkiej wody następnym pokoleniom. Żeby być ekologiem wystarcza zbiornik na wodę deszczową w postaci beczułki. To takie łatwe. Następnym stopniem zaawansowania jest budowa gruntowego zbiornika na wodę deszczową, który ma posłużyć do zaopatrzenia nas w wodę do użytku w gospodarstwie domowym.

Tenże zbiornika na wodę deszczową można podłączyć do domowego systemu sanitarnego. Jeśli sobie uzmysłowimy, że 4 osobowa rodzinka w ciągu roku spożytkowuje mniej więcej 109 m3 lub 2 cysterny wody, to szczędzenie wody ma duży sens. Umówmy się jednak, że aspirujemy by być wielce ekologiczni. Powinniśmy sobie wobec tego zafundować domową oczyszczalnię biologiczną – ekologiczny dom – Możemy oczywiście zastosować tradycyjne szambo, lecz jest to rozwiązanie nie zbyt ekologiczne, albowiem konieczne jest stałe utylizowanie fekalii.

Bardzo ogólnie objaśniając, w biologicznych oczyszczalniach w obecności tlenu i bakterii, odpady są rozkładane na obojętne frakcje.