Łazienka o małej nawierzchni stanowi autentyczne wyzwanie. Zaprojektowanie wszystkich koniecznych sprzętów i fantastyczna aranżacja wnętrza przy maksymalnej oszczędności miejsca jest wyjątkowo skomplikowana. Kluczem do sukcesu jest dobrana aranżacja małych łazienek, która umożliwi wykorzystanie każdego centymetra wolnej przestrzeni.

aranżacje małych łazienek

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
W nowoczesnych wnętrzach łazienkowych dąży się do limitu liczby wyeksponowanych elementów. Powinna dominować klarowność i minimalizm. Taki efekt można pozyskać, łącząc odpowiednie akcesoria i ukrywając zbyteczne części. Stosowne rozplanowanie malutkiej łazienki potrzebuje mnóstwo kreatywności. Coraz to wyższą uwagę przykłada się do elementów wykończenia łazienki. Częściej docenia się funkcjonalność skrywania części podłączeniowych i gniazdek elektrycznych. Przestrzeń zasobnika WC, lub złącze miski sedesowej z kanalizacją – źródło artykułu to powierzchnia, na której potrafią gromadzić się bakterie.

Na popularności zyskują układy podtynkowe do montażu ceramiki i baterii łazienkowych. Podtynkowy zestaw baterii wannowych, lub natryskowych umożliwi przestronność i duży poziom higieny wnętrza. Owego rodzaju instalacja mocowana jest w specjalnej wnęce ściennej, dzięki czemu widoczne pozostają uchwyty baterii, dekoracyjna rozeta, również w przypadku modelu wannowego, jej przepust. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy miejsce w ciasnej łazience, jaka cały czas będzie funkcjonalna. Na dodatek ukrycie podłączeń i korpusu baterii ogranicza ich ekspozycję, a więc narażenie na negatywne postępowanie wody, oraz zwalnia nas od obowiązku czyszczenia całej przestrzeni instalacji.

Aranżacja małych łazienek w efektywny i ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszystkich udogodnień może być nie lada wyzwaniem. Istnieje sporo podejść, przy użyciu jakich mała łazienka okaże się sprawiać odczucie obszernej, a jednocześnie nie zabraknie w niej potrzebnego wyposażenia. Chłodna klarowna kolorystyka, równe płytki z lekką fugą, duże lustro, dobre oświetlenie, również zakamuflowane schowki, to zestaw podstawowych chwytów, zwiększających małą łazienkę.