Czym jest zabieg pomniejszenia sromowych warg? Dla kogo jest tego typu operacja? Jak wyglądają wskazania do jego przeprowadzenia?

Kategorie Bez kategorii
Faktycznie nikt do końca nie wie, jak powinny prezentować się wargi sromowe, lecz bardzo dużo kobiet decyduje się na ich zmianę. Czasami zmiany są dostrzegalne bez diagnozy lekarskiej, w innych sytuacjach konieczne jest to, co może powiedzieć lekarz, czy nasz przypadek nadaje się do operacji.
[IMG=1604/570636b665855___camera-791377_960_720.

Rzeczywiście nikt do końca nie zdaje sobie sprawy, jak powinny prezentować się wargi sromowe, ale wiele kobiet decyduje się na ich zmianę. Niekiedy zmiany są odnotowywane bez lekarskiej diagnozy, w pozostałych sytuacjach niezbędne jest to, co powie lekarz, czy nasz przypadek jest klasyfikowany do operacji.
Jest to dość często operacja, jaka ma na celu zmniejszenie warg sromowych.

Jeśli publikowany tekst wciągnął Cię kompletnie, to zobacz także inny polecany wpis, który na pewno zawiera nie mniej ciekawe dane.

Z fizjologicznego punktu widzenia najistotniejszym celem warg sromowych (mniejszych) jest ochrona łechtaczki i ujścia cewki moczowej oraz pochwy. Jeśli chodzi o wargi sromowe większe, to składają się one z warstwy tłuszczowej, które dodatkowo chronią je od zewnątrz oraz ulepszają komfort siedzenia i stosunków seksualnych. PodczasW czasie zabiegu dosyć często zmniejsza się chirurgiczne właśnie te zbytnio długie wargi mniejsze, jakie zbytnio wystają.

plastyka warg sromowych

Autor: vxla
Źródło: http://www.flickr.com

Faktycznie plastyka warg sromowych ( firmy) nie jest dla osób, jakie chcą zmienić wargi sromowe z powodów estetycznych, bo dość często są to zbytnio wydumane przypadki. Najzwyczajniej w świecie, dzisiaj jest pewna histeria związana z różnymi częściami ciała. Takie wargi nie stanowią tu wyjątku, więc najlepiej to wiedzieć. Plastyka warg sromowych natomiast jest wskazana dla niektórych kobiet, których zbyt rozrośnięte wargi mniejsze utrudniają życie, nie tylko w obszarze seksualnym. Niekiedy większe wargi powodują znaczący dyskomfort w czasie noszenia bielizny, utrudniają tak więc wszelką aktywność fizyczną. Zabieg taki jest robiony po konsultacji z lekarzem oraz przedstawieniu obowiązkowych wyników badań krwi. Niezbędne również, by pacjentka była niedługo po menstruacji. Czytaj więcej: profesjonalne zmniejszenie warg sromowych.

Zabieg odbywa się w ogólnym znieczuleniu, okres trwania to około 1 do 2 godzin. Kolejnego dnia jesteśmy już w stanie już pójść do domu. Ból po skończonym zabiegu nie jest jakiś dotkliwy, najczęściej jest to tylko pieczenie, natomiast blizny nie są najczęściej zauważalne.

Niezwykle istotne jest oczywiście doświadczenie oraz zręczność chirurga, gdyż tego typu miejsca intymne u kobiet są dosyć delikatne oraz unerwione. Po wykonanej operacji, przez pierwsze 2 tygodnie należy unikać zbyt długiego siedzenia, ale również mocnego wysiłku i wzmożonej higieny. Seks jesteśmy w stanie uprawiać już po 6 tygodniach.