Wybierasz kanapę? Sprawdź czy korzystniejsza będzie skóra, czy tkanina

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Urządzanie mieszkania zabiera wiele czasu. Chcemy, by wszystko było świetne, dlatego godzinami wędrujemy po sklepach, weryfikujemy portale internetowe i wypytujemy znajomych o znakomite rozwiązania do domu. Wyjątkowo wielką uwagę skupiamy na meblach, ponieważ to one w zasadniczej mierze wpływają na końcowy efekt przeprowadzonych przez nas działań. Głównym elementem wyposażenia każdego dużego pokoju jest wersalka, dlatego na pewno będziemy zadowoleni, gdy poznamy kilka użytecznych zaleceń.

sofa

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Fundamentalnym pytaniem, przed którym stoi każda osoba urządzająca swój duży pokój jest czy zdecydować się na sofę ze skóry lub z tkaniny. Producent (Sensive – sklep z materacami wrocław) mebli tapicerowanych uzna, że idealna będzie porządna tkanina, producent mebli ze skóry natomiast zadeklaruje, iż nic lepiej się nie sprawdzi, jak właśnie skóra – czytaj . Kto z nich ma rację? Bez wątpienia skóra efektownie wygląda. Lecz czy jest trwała? Łatwo ją zarysować, toteż nie sprawdzi się, kiedy posiadamy w domu czworonożnego pupila. Wystarczy, iż nas pies wskoczy na łóżko i nieestetyczne zarysowania gotowe. Skóra także potrzebuje należytej pielęgnacji, by mogła ładnie wyglądać – na co dzień wystarczy przetrzeć ją ściereczką, ale raz na jakiś czas potrzebny będzie specjalny preparat. Materiał z kolei może szybciej się zabrudzić, ponieważ wylany sok czy kawa szybko wsiąkną. Ze skóry jeszcze będziemy mieli możliwość pościerać jakiś napój, ale z materiału będzie to już o wiele cięższe, chyba że zdecydujemy się na materiał plamoodporny.

Do zalet mebli tapicerowanych zalicza się bez wątpienia ich ciepło – nie są zimne tak jak meble (kanapy narożne black red white) skórzane oraz zawsze przyjemniej jest się na nich położyć. Dodatkowo są dużo tańsze, choć dobrej jakości materiały również wymagają wydania pewnej, niejednokrotnie niemałej sumy. Dlatego powinieneś samodzielnie zadecydować, na czym szczególnie ci zależy, a będziesz usatysfakcjonowany.

Jeżeli jeszcze masz wątpliwości czy zdecydować się na narożniki skórzane czy z tkaniny, idź do sklepu i zweryfikuj na własne oczy, co ci bardziej pasuje – . Zawsze bowiem lepiej jest widzieć jakiś mebel na żywo, niźli jedynie oglądać go na stronie internetowej. Gdy dotkniemy kanapy z miejsca będziemy wiedzieć czy to jest to, czego szukaliśmy.