Z jakich powodów stosowanie opon letnich i zimowych ma takie znaczenie dla bezpiecznej jazdy, zasady ich przechowywania.

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas jeżdżenia samochodem po naszych ulicach jest zależnie od sezonu. Przeważnie stosowane przez właścicieli aut są dwa komplety, czyli opony letnie oraz zimowe. Wynika to z faktu, że każdy z tych rodzajów ogumienia charakteryzuje się innymi właściwościami. Letnie opony posiadają twardszą mieszankę, jaka nie będzie się ścierać za bardzo w czasie używania latem.

przechowalnia opon

Autor: Alexandre Ayih
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak jej minusem jest to, że w czasie niższych temperaturach zaczyna być za bardzo twarda i mniej przyczepna, jazda zimową porą na takich oponach jest zwyczajnie mało bezpieczne bo łatwo narazić się na poślizg. Zimówki produkuje się z innej mieszanki, mają również inny kształt bieżnika, więc w cięższych zimowych warunkach radziły sobie będą znacznie lepiej. Jednak przez to, że opona jest miękka, to szybciej może się zużyć przy wyższych temperaturach, jeżdżenie latem przy dużych upałach mogłaby spowodować szybką utratę bieżnika.

Jeżeli musisz zgłębić omawianą tematykę dokładniej, kliknij ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (https://www.jarecki-dpfserwis.pl/oferta), którą Ci proponujemy.

Z tego też powodu najlepszym wyjściem jest wymiana opon – pomocne wskazówki w odpowiednim czasie, tak żeby jazda cały czas była bezpieczna a jednocześnie ekonomiczna.

przechowalnia opon

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Większość kierowców posiada dwa komplety opon, jakie jesienią i wiosną jedzie wymienić do serwisu. Wiąże się to z koniecznością wcześniejszego umówienia wizyty, a jeżeli nagle pojawią się opady śniegu i trzeba będzie sprawę szybko załatwić, to również z dłuższym oczekiwaniem w kolejce. Znacznie praktyczniejszym wyjściem jest posiadanie zestawu dwóch niezależnych kół. Co prawda będzie to trochę więcej kosztować, ponieważ trzeba zakupić drugi zestaw felg, lecz koła można będzie przełożyć samemu, bez niepotrzebnego stresu. Ważną sprawą podczas wymiany kół lub opon jest ich przechowywanie przez okres, w którym się ich nie używa. Opony należy odpowiednio ułożyć, tak żeby nie spowodować ich zniekształceń. Jeśli ktoś ma możliwość, to może opony schować w piwnicy lub garażu, lecz mieszkańcy bloków często nie mają do tego typu pomieszczeń dostępu. W ich sytuacji sprawdzi się więc zapewne przechowalnia opon (propozycja przechowania opon), w której opony (opony do bugatti) bezpiecznie poczekają na swoją wymianę.