Domek jak z bajki? Profesjonalny architekt, świetny plan wnętrza i drewniane elewacje to gwarancja sukcesu!

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Domy z drewna zyskują coraz większe uznanie – belki elewacyjne dają poczucie ciepła i stałości. Elewacje drewniane błyszczą się rozmaitymi kolorami, a rzeźba, odcień i zapach drewna są zupełnie naturalne. Solidnie ułożona i solidnie zaimpregnowana elewacja drewniana będzie dekoracją domu. Kiedy zdecydujemy już o tym, że dom będzie miał zewnętrzną elewację z drewna, przychodzi też czas na dokonanie wyboru, z jakiego.

Domy z drewna mają duszę. Do tzw. rusztu, czyli konstrukcji nośnej, przymocowuje się bale elewacyjne. Każda firma świadcząca usługi stolarskie potwierdzi, że elementom drewnianym łatwo nadać odpowiedni kształt – kolor czy rozmiar, dlatego jest całkiem przyjemnym tworzywem do pracy. Drewno (sprawdź także – traki taśmowe Inter Bis) dostarczane przez tartak powinno być suche, odpowiednio posortowane oraz zapakowane. Profile elewacyjne wykonane z drewna mają różne kształty i rozmiary uzależnione od tego, do czego będą przeznaczone. Jeżeli ich układ ma być pionowy, wtedy poszczególne deski mocowane są na tak zwane ”wpust i wypust”.

elegancki dom z drewna

Oblicówkę można montować także pod skosem. Do montażu zaleca się używać wkrętów odpornych na rdzę. Elewacje drewniane i wszystko to, co z nimi połączone, to znaczy: dokonanie wyboru, montowanie i impregnację warto zlecić firmie, która od wielu lat istnieje na rynku i zrealizowała projekty, jakie pozwoliły jej zmierzyć się z tematem drewnianych domów w praktyce i zyskać doświadczenie. Firma świadcząca usługi stolarskie na pewno podpowie nam, iż najlepiej użyć lokalnie występującego drewna. Jest to połączone z jego kondycją i przewidywalną trwałością w naszym klimacie. Wiemy, w jaki sposób się starzeją, jak je impregnować, są też tańsze niż drewno egzotyczne, ponieważ nie ma wysokich kosztów transportowania. Choć należy przyznać, iż coraz popularniejsze są właśnie elewacje z drewna egzotycznego (np. tatajuby). Jednakże drewno z Polski jest stosunkowo tanie i przyjemne w obróbce, a jednocześnie jest całkiem wytrzymałe przy narażeniu na obciążenia i dzięki dużej zawartości żywicy – trwałe.

Podniszczone elewacje drewniane możemy odczyścić i odświeżyć albo nawet podmienić jej najbardziej nadwątlone elementy. Koniecznie trzeba pamiętać o impregnacji i lakierowaniu, a jeżeli chcemy, aby deski (maszyny do drewna używane) w nienaruszonym stanie wytrzymały kilka lat, należy je także zabejcować, by zabezpieczyć przed wodą i pleśnią.

Może Cię też zainteresować – usługi stolarskie szczecin