Ręcznik kąpielowy dla dziecka, czyli jak wybierać stosowne tkaniny dla najmłodszych

Kategorie Nasze dziecko
Szykowanie wyprawki dla szkraba to niezaprzeczalna radość. Cieszymy się, iż maluszek, na jakiego oczekujemy od paru miesięcy, niedługo będzie na świecie i z uśmiechem na twarzy kupujemy ubrania, buteleczki oraz grzechotki. Jednym z niezbędnych elementów dla naszego niemowlaka są również rozmaitego rodzaju tekstylia, m.in. ręczniki dla dzieci, jakie powinny być wybierane z wyjątkową uwagą.

kapcie dla dzieci

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejszy jest materiał, z jakich są wyprodukowane. Z miejsca odrzućmy sztuczne tkaniny, które nie tylko nie wytrą naszego maleństwa, ale nawet mogą powodować reakcje alergiczne, gdyż skóra niemowlaczka jest niezwykle delikatna. Zazwyczaj wykorzystywana jest bawełna, która jest przyjemna, a jednocześnie niebywale dobrze przyjmuje wilgoć. Dodatkowo szybko wysycha, wystarczy ładnie rozwiesić ręcznik – https://bubucraft.pl/recznik-na-prezent-z-dedykacja/ na wieszaku bądź na drzwiach. Warto jest zdecydować się na bawełnę pochodzącą z upraw ekologicznych, wówczas będziemy pewni, że nie sprowokuje reakcji uczuleniowych na skórze oraz będzie można bezpiecznie wycierać szkraba nawet w pierwszych dniach jego życia. Warta uwagi jest także bawełna egipska, która nie pyli, a po każdym praniu staje się coraz miększa. Poza rodzajem materiału, z którego wyprodukowane są ręczniki dla dzieci ze sklepu dla dzieci fiorino.euze sklepu dla dzieci istotny jest ich rozmiar. Większość rodziców kupuje jak najmniejsze ręczniki , które wcale nie są dobre.

dziecko w łazience

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy móc otulić maleństwo, aby zanieść je do sypialni albo do pokoju dla dzieci. Niewielkie ręczniki na pewno się nie spiszą. W ofercie ręczników dla najmłodszych można dostać wyjątkowo praktyczne ręczniki z kapturami, które mogą posłużyć za idealne okrycie po myciu, zabezpieczając główkę przed zmarznięciem. Ostatnim ważnym elementem jest kolor. Dobrze jest dostosować kolorystycznie ręczniki dla malucha do tych już posiadanych w domu, gdyż będziemy mogli je włożyć do pralki razem z innymi. Nie zapominajmy jednak, by wlać płynu dla dzieci, jaki jest o wiele delikatniejszy i nie posiada uczulających substancji.

Poza ręcznikami dla dzieci warto też zakupić papcie dziecięce dla starszych brzdąców. Dodatków dla maluszków jest aktualnie tak dużo, iż będziemy mieć nie lada problem, co kupić, by zmieścić się w budżecie. Dlatego dobrze jest zweryfikować ofertę w Internecie, gdyż sklepy w sieci nieraz oferują swoim klientom o wiele mniejszą cenę, również po doliczeniu do zamówienia kosztów związanych z przesyłką.