Po ciężkiej pracy i zawodowych stresach każdy marzy o spokojnym śnie w komfortowym szerokim łóżku w odseparowanej od hałasów sypialni. Naukowcy dowiedli, że to właśnie optymalny pod względem długości sen przy utrzymaniu właściwego ułożenia ciała jest gwarantem regeneracji, optymalnych procesów pamięciowych i zdrowia całego organizmu. Można się spierać, czy komfortowe warunki snu zapewni nam kołdra w poszewce z satyny czy tradycyjna, sztywna od krochmalu bawełniana.

Jednak gwarancją idealnego snu są materace do spania, wykonane z najwyższej jakości produktów i dostosowane do nich odpowiedniej wielkości łóżko, którego mocna rama i odpowiednio zamontowany stelaż nie spowodują odkształcenia się materaca, umożliwiając mu lecznicze działanie na nasz kręgosłup i mięśnie. Jeśli już mamy łóżko, musimy dostosować ciężar nowego materaca do jego ramy. Najlepiej jednak, jeśli chcemy kupic nowe łóżko, bo wtedy możemy bez najmniejszych ograniczeń wybrać satysfakcjonujący nas materac, którego łóżko będzie stylowym dopełnieniem.

Najpierw odpowiedni salon

SULTAN FLOKENES

Autor: www.ikea.pl

Aby kupić dostosowany do naszych potrzeb materac, powinniśmy odwiedzić posiadający renomę sklep meblowy z osobnym działem przeznaczonym na łóżka do sypialni i specjalistyczne materace. Tego typu sklepy bez problemu znajdziemy w dużych miastach. Musimy tylko wpisać w google np. hasło: sklep meblowy Kraków i otrzymamy ich listę.

Fachowy sklep (oferta) nie sprzedaje produktów jednego producenta materaców, więc pracownik salonu pomoże nam dostosować jakość materaca do zasobów naszego portfela, gdyż w tym wypadku jakość idzie w parze z ceną. Paradoksalnie jednak lepiej sprawić sobie superkomfortowi materac, a nabyć średniej klasy łóżko. Aby mieć gwarancję, że kupiony przez nas łóżko będzie pasowało do wystroju naszych wnętrz mimo ciągłych zmian wnętrza, wybierajmy raczej łóżka drewniane, bo takie możemy szybko dostosować do naszych zmiennych gustów, stosując rozmaite bejce.

Sen na sprężynach

łóżko

Autor: Fabryka materacy Janpol
Źródło: Fabryka materacy Janpol

Optymalny dla naszego zdrowia materac nie może być zanadto twardy, bo źle wpłynie to na nasze krążenie i wywoła poranne zdrętwienie mięśni. Dlatego ważne jestwypełnienie wewnętrzne materaca – pianka poliuretanowa, włókna kokosowe, filc czy inny wypełniacz. Pokrowiec materaca powinien być wyprodukowany z prostej do czyszczenia bawełny i być przyjazny dla alergików. Jeśli decydujemy się na materac sprężynowy, zdecydujmy się raczej na typ kieszonkowy, a nie bonelowy.

Sprężyny w takich modelach mają niewielką średnicę, a każda znajduje się w osobnej kieszonce, co powoduje, że działają każda niezależnie, zapewniając optymalną sprężystość. Ogólna zasada głosi: im więcej sprężyn przypadających na 1 metr kwadratowy, tym lepszy, bo bardziej sprężysty materac. Lateks wypełniający wnętrze kieszonek jest znacznie lepszy od pianki.

Z lateksem za pan brat

Materace lateksowe to syntetyczna mieszanka naturalnego kauczuku z mleczkiem kauczukowym poddanym wulkanizacji. Doskonale dostosowują się do ułożenia ciała, a zarazem nie odkształcają się wraz z upływem czasu użytkowania. Świetnie nadają się do łoża dla dwojga, sprawdzają się również w przypadku regulowanych stelaży łóżek. Ich jedyną wadą jest cena, ale warto przeznaczyć na nie pieniądze – w końcu zdrowy sen jest na wagę złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *