Rola światła we wnętrzach. Eleganckie lampy!

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Gdy przychodzą zimne dni i słońca jest jak na lekarstwo, każdy lubi otaczać się jasnym światłem. Namiastka słońca w pochmurne dni zapewnia lepsze samopoczucie. Kiedy przy sztucznym świetle spędzamy większość tych pochmurnych dni, obowiązkowo musimy dobrać je do naszych preferencji.

lampka

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com
Światło może być elementem głównym we wnętrzu lub stać się przedmiotem dekoracyjnym. Światło podstawowe, rozjaśniające całe pomieszczenie i pozwalające przy nim funkcjonować, musi być jasne, lecz nie rażące, najlepiej ciepło-żółte czy też żółtawe wpadające w białe. Oświetlenie nowoczesne potrafi połączyć funkcjonalność z oryginalnymi formami. W tej roli świetnie sprawdzą się wiszące albo stacjonarne lampy włoskie. Światło padające z góry nie powinna mieć przytłaczającego abażuru, który zabierze dużo światła, z kolei lampa stojąca musi posiadać możliwy do wyregulowania kąt pochylenia i dobrze byłoby, gdyby jej stojak był teleskopowy. Jako oświetlenie świąteczne – typowo ozdobne, dające światło nastrojowe, przyjemne, dobre będą lampki typu cotton balls albo linijka LED albo wąż LED-owy (zobacz oświetlenie świąteczne). Świecące kulki możemy dostosować do dominujących barw w naszym mieszkaniu, lecz w większości wnętrz wybór kremowych będzie najbardziej trafiony. Jeżeli idzie o LED-y, dobrze jest zainwestować paręnaście złotych więcej i nabyć lampki ze zmieniającymi się kolorami, możliwe do zaprogramowania i obsługiwane pilotem.

światło

Autor: metoc
Jest to oświetlenie nowoczesne, dlatego z pewnością będzie duży wybór (przykładowe oświetlenie nowoczesne). Możemy umieścić je gdziekolwiek (są lekkie i elastyczne), podświetlić półki, okna, schody. Jak na oświetlenie świąteczne przystało, możemy umieścić je również na świątecznym drzewku. Przed zakupem upewnijmy się, czy wypatrzone dla nas linijki LED nadają się tylko do wnętrz czy na dworze też.

Nieważne, czy wybierzemy lampy włoskie, hiszpańskie czy coś z krajowej oferty, spróbujmy za sprawą ładnego oświetlenia nadać niezwykły wygląd naszym wnętrzom. Idealnie skomponowany komplet lamp określi charakter wnętrza i spowoduje, że stanie się ono zarazem komfortowe i po prostu ładne.