

Najwartościowszym opałem do kominków jest drewno drzew liściastych – grab, jesion, brzoza, dąb. Spala się ono spokojnie i jednostajnie. Naturalnie można palić drewnem iglastym.
Czy zaintrygowałyby Cię inne informacje (https://www.klimatop.pl/1898,-mega-promocja-br-klimatyzator-split-%28komplet%29-inverter-fujitsu-asyg12luca-na-max-35m2-%28klasa-a-%29-br-font-color-babab-z-wliczona-usluga-montazu-i-uruchomienia-w-warszawie-i-okolicach-font-.html) na tenże temat? Zachęcamy do przeglądnięcia następnego artykułu. W nim zaznajomisz się z przeróżnymi wiadomościami.
Nie wolno jednak zapominać, że podczas spalania takim drewnem brudzi się palenisko i komin. Drewno powinno być odpowiednio suche. Wartość opałowa drewna wilgotnego jest mała, większość energii cieplnej, zostaje zużyta do odparowania wilgoci – Fhu Andre. Za słabo wysuszone drewno kominkowe będzie się dymić i trudniej się będzie rozpalać. Należy je sezonować co najmniej 15 miesięcy. Właściciele kominków często palą bukiem. Jest zwarty, pali się przez długi czas i oddaje dużo ciepła, bo jest drewnem o wysokiej wartości opałowej. Wartościowe też jest drewno owocowe, a szczególnie śliwa, jabłoń, grusza. Spoistość drewna śliwy jest zbliżona do grabu, a jabłoni i gruszy do jesionu.
Ceny za drzewo do kominka są różne w zależności od dostawcy i rejonu a także od gatunku. Ceny drewna nie są stabilne i w dużej mierze zależą od zapotrzebowania i taktyki Dyrekcji Lasów Państwowych, jako podstawowego dystrybutora drewna w Polsce – adres url. Najdroższy jest grab. Zaraz po nim, cenowo plasują się buk, jesion i dąb. Drzewo można nabyć taniej w nadleśnictwie, które wskaże drzewa do wyrębu.