O czym należy wiedzieć , wybierając drzewo kominkowe?

Kategorie Poznaj
Zimą często tęsknimy za ciepłem kominka, przy którym można rozsiąść się, ogrzać się i popatrzeć w wesoło migający ogień. Rozpalony kominek dodaje wnętrzu przytulności. Wnętrze staje się urokliwe. robi się przyjazny.

Kominek to nie tylko ozdobny fragment wystroju wnętrza, to także sposób na dostarczanie ogrzewania. W obecnych czasach kominki stawiane są zazwyczaj jako droga ozdoba. Palenie drewnem jest ekologiczne dla naszego otoczenia.

Lampa podłogowa IZOBAR

Autor: Technolux
Źródło: www.technolux.pl

Najwartościowszym opałem do kominków jest drewno drzew liściastych – grab, jesion, brzoza, dąb. Spala się ono spokojnie i jednostajnie. Naturalnie można palić drewnem iglastym.

Czy zaintrygowałyby Cię inne informacje (https://www.klimatop.pl/1898,-mega-promocja-br-klimatyzator-split-%28komplet%29-inverter-fujitsu-asyg12luca-na-max-35m2-%28klasa-a-%29-br-font-color-babab-z-wliczona-usluga-montazu-i-uruchomienia-w-warszawie-i-okolicach-font-.html) na tenże temat? Zachęcamy do przeglądnięcia następnego artykułu. W nim zaznajomisz się z przeróżnymi wiadomościami.

Nie wolno jednak zapominać, że podczas spalania takim drewnem brudzi się palenisko i komin. Drewno powinno być odpowiednio suche. Wartość opałowa drewna wilgotnego jest mała, większość energii cieplnej, zostaje zużyta do odparowania wilgoci – Fhu Andre. Za słabo wysuszone drewno kominkowe będzie się dymić i trudniej się będzie rozpalać. Należy je sezonować co najmniej 15 miesięcy. Właściciele kominków często palą bukiem. Jest zwarty, pali się przez długi czas i oddaje dużo ciepła, bo jest drewnem o wysokiej wartości opałowej. Wartościowe też jest drewno owocowe, a szczególnie śliwa, jabłoń, grusza. Spoistość drewna śliwy jest zbliżona do grabu, a jabłoni i gruszy do jesionu.

Ceny za drzewo do kominka są różne w zależności od dostawcy i rejonu a także od gatunku. Ceny drewna nie są stabilne i w dużej mierze zależą od zapotrzebowania i taktyki Dyrekcji Lasów Państwowych, jako podstawowego dystrybutora drewna w Polsce – adres url. Najdroższy jest grab. Zaraz po nim, cenowo plasują się buk, jesion i dąb. Drzewo można nabyć taniej w nadleśnictwie, które wskaże drzewa do wyrębu.

Zdecydowanie nie opłaca zaopatrywać się w drzewo sprzedawane w małych paczkach, w placówkach handlowych albo na stacjach paliw. Idealne drewno kominkowe Grójec i okolice, oferuje w wałkach, łupane. Także drzewo na rozpałkę workowane, gałęziówkę. Do każdego zlecenia oferują przewóz oraz dodatkowo ręczny rozładunek i układanie drewna we wskazanym miejscu. Istnieje również możliwość łączenia zleceń.