Wyposażenia jeździeckie dla wszystkich

Kategorie Na świecie
Każdy, kto raz spróbował dosiąść rumaka wie, że jeździectwo to jeden z najwspanialszych wyjść na kontakt z przyrodą. Odpowiednia pora na początek przygody z jazdą konną to lato. Jazda konna polepsza nastrój nie tylko przez kontakt ze zwierzakiem, ale też dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu. To drugie dodatkowo pobudza układ immunologiczny i dotlenia mózg.
Pogłębia wydzielanie endorfin, hormonów szczęścia.

Jazda konna, zawody jeździeckie

Autor: Doha Stadium Plus Qatar
Źródło: http://www.flickr.com
Te naturalne substancje pokrewne morfinie powstają w mózgu podczas długofalowego, ciągłego wysiłku fizycznego, by podwyższyć odporność i wydolność organizmu. Ażeby rozpocząć przygodę jazdy konnej należy nie jedynie zadbać o sprawność fizyczną, ale zaopatrzyć się w akcesoria jeździeckie, które dostaniesz u nich. Najistotniejszą częścią ubrania jeździeckiego jest osłona głowy, czyli toczek zbudowany ze sztywnego syntetyku i zakryty ciemnym aksamitem.

Konieczne są też stosowne, wysokie buty, natomiast przed otarciami skuteczną ochronę tworzą bryczesy, czyli spodnie pozbawione szwów w środkowej części nogawek ze specjalnymi wzmocnieniami na wysokości kolan. Znaczącym składnikiem stroju są także rękawiczki. Nie bez znaczenia jest także ekwipunek konia. Ogłowie dla konia, czyli uzda tworzy się z wędzidła i kompletnego składu skórzanych pasów zakładanych na końską głowę i zespolonych z wodzami. Dobre siodło ułatwia poprawny dosiad i sprawia, że jazda staje się zabawą. Mocuje się je na końskim wierzchołku za pomocą popręgu, a jego podstawowym składnikiem są strzemiona, w które jeźdźcy kładą stopy.

Coraz więcej osób przekonuje się, że jazda konna nauka jazdy konnej cennik jest radością dostępną prawie dla każdego, niezależnie od pory roku, pogody, bądź wieku. Jeździec wyekwipowany w przydatne akcesoria jeździeckie może bez problemu wybrać się na spacer po łąkach, lub leśnych ostępach. Dla wszelkiego mieszczucha to pamiętne przeżycie.
Rozwój jeździectwa, turystyki i rekreacji, a nawet użycie tych zwierząt w lecznictwie czyni, że konie (sprawdź co proponuje stadnina koni nadwigrami) powracają do mody. Szczególne miejsce zajmują zabiegi z uczestnictwem koni dla osób, a zwłaszcza dzieci niepełnosprawnych, tak zwana hipoterapia.