Jak zabezpieczyć mieszkanie oraz garaż przed rabusiami, czyli kilka przydatnych sugestii

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Ochrona domu przed kradzieżą jest jednym z najistotniejszych obowiązków gospodarza.

Na rynku jest obecnie oferowanych mnóstwo zabezpieczeń, które bądź mają zniechęcić potencjalnych włamywaczy, bądź udaremnić ich niecne zmierzenia. Chyba najlepszą ochroną pozostaje trzeźwy umysł i poczucie odpowiedzialności za wspólne dobra. Jak przypomina nam słynne przysłowie – okazja czyni złodziejem.

Aby uchronić dom przed kradzieżą trzeba obowiązkowo pamiętać o domykaniu okien i zasuwaniu rolet.

Porządne drzwi antywłamaniowe - producent GERDA

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Poczynania oczywiście nie zapewnią stuprocentowej ochrony, ale znacznie zmniejszą ryzyko kradzieży. Jednym z elementarnych sposobów na złodziei jest kupno drzwi i rolet (zerknij na Rolety materiałowe Wrocław: https://www.interdeko.pl/produkty/rolety-materialowe.html) antywłamaniowych. Szczególnie w dużych aglomeracjach właściciele mieszkań muszą dbać o to, żeby z pomieszczeń nie zniknęły cenne przedmioty. Dla przykładu, miasto stołeczne przyciąga sporo osób, które bez zmrużenia oka są w stanie okraść nawet tych najuboższych ludzi. Z tego powodu wybierając drzwi antywłamaniowe trzeba stawiać na wytrzymałe produkty i zamiast udawać się do sklepu wielkopowierzchniowego, lepiej wpisać w Google hasło Gerda Warszawa – drzwi wyprodukowane przez uhonorowaną markę zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa, czego dowodem są liczne nagrody przyznane tej firmie.

Wartościowe rzeczy magazynujemy nie tylko w domu, lecz także w garażach lub budynkach gospodarczych.

Auta, podkaszarki, sprężarki to jedynie wybrane dobra, które chcemy ustrzec przed kradzieżą. Bodajże najlepszym pomysłem będzie wstawienie bramy – witryna w tym temacie – antywłamaniowej. I ponownie w tym przypadku nie warto chodzić na skróty – powtórne możemy wykorzystać hasło Gerda Warszawa i to nawet jeżeli nie jesteśmy zameldowani na terenie warszawskiej aglomeracji. Ten doceniony producent posiada sieć sklepów w całym kraju, zatem nie będzie żadnego kłopotu z zakupami.

Wejdź i przekonaj się sam, to bardzo proste.

Kompletnie osobną sprawą jest zabezpieczenie sprzętów rolniczych.

Te nierzadko, szczególnie na tych najmniej rozwiniętych terenach wiejskich, są przechowywane w starych budynkach. W tym przypadku nie opłaca się zamontowywać nowiutkich drzwi garażowych – te wykonane niegdyś z drewna gwarantują wystarczającą ochronę. Należy jednie dokupić kłódki, żeby postronne osoby nie zaglądały do środka. Na koniec jeszcze jedna istotna uwaga: według ekspertów najlepszą ochronę przed włamaniem zapewnią nam… dobrzy sąsiedzi.