Nudny pokój dziecięcy? Jest na to sposób!

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Pokoje naszych pociech to miejsca szczególne – ich przystań, w której mogą schować się przed całym światem, poświęcić czas na pasje i czuć się naprawdę bezpiecznie. Mają za zadanie uspokajać i wyciszać, a przy tym inspirować i pobudzać wyobraźnię. Musi się tu również znaleźć miejsce do odpoczynku, kącik do odrabiania lekcji czy rysowania i przestrzeń do zabawy z gośćmi.

Postarajmy się, aby była to przestrzeń przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą z radością wracały. Przy planowaniu pokoju dziecięcego istotną kwestią jest to, aby mebelki dla dzieci były wystarczająco komfortowe. Innymi słowy muszą być one dokładnie przystosowane do potrzeb oraz preferencji, a tym samym także i wieku maluchów. A jak przedstawia się sprawa z dodatkami?

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Wbrew pozorom, w pokoju dziecka bardzo ważna jest równowaga. Wszechobecny lęk rodziców przed pustą przestrzenią jest niepotrzebny. Minimalizm może bowiem stanowić źródło inspiracji, z tego względu zrezygnujmy z pstrokacizny i stu podobizn bohaterów z kreskówek. Cóż, spora część pokoi dziecięcych jest zbyt mocno „upiększona”. Są przeładowane przez co przypominają sklepy z zabawkami, a to powoduje niepotrzebny chaos. Wszystko to nadwyręża percepcję dziecka i nie daje wytchnienia.

Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, powinna być harmonijna.

Nie czekaj już – zweryfikuj propozycję (https://visaandwork.com/praca-w-polsce-dla-obcokrajowcow/), którą dla naszych klientów przygotowaliśmy. Uwzględniliśmy wszelkie oczekiwania naszych konsumentów!

Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, spokój i równowagę. Miejscem ekscytującym i uruchamiającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Świeżości dodadzą jasne, pastelowe barwy. Pozwólmy sobie na kolory w postaci dodatków, np. dywanu lub obrazków. Dekoracje na ścianę rozweselą pokój i stworzą przyjemny i ciepły klimat. Podkreślą zainteresowania malucha i przeniosą go w świat fantazji. Jeśli poszukujemy obrazu, który postawi kropkę nad „i” w dziecięcym pokoiku, skorzystajmy ze sklepów internetowych podając frazę: obrazki do pokoju dziecięcego. Zaskoczy nas ich bogata tematyka i subtelna kolorystyka.

Oryginalne dekoracje spowodują, że dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, zaś zastosowanie naturalnych materiałów (drewno) dodatkowo je ociepli. Nie zapominajmy, iż to w jakiej przestrzeni wzrasta nasze dziecko, kształtuje jego poczucie estetyki.