Jakim sposobem można uchronić swój telefon przed mechanicznymi uszkodzeniami, jak znaleźć dobre etui.

Kategorie Ciekawostki
Większość posiadaczy nowych telefonów przez pierwszy okres czasu po ich kupnie traktuje je jak jajko. Uważanie żeby przypadkowo czegoś nie zarysować albo ubrudzić, chodzenie z folią ochronną czy mycie rąk przed dzwonieniem to rzecz całkowicie normalna i nie trzeba z tej przyczyny wysyłać nikogo do specjalisty.

Wystarczy że minie tych kilka dni, i nagle zaczyna się wszystko zmieniać, nagle przestają przeszkadzać tłuste po obiedzie palce na obudowie lub noszenie telefonu przez pół dnia w kieszeni z kluczami.

Przeczytaj więcej porad w serwisie (http://www.zegarki.pl/pl/zegarki-perrelet) – rzucą nowe światło. Bez obaw – one odnoszą się do zbliżonej tematyki, zatem również Cię zaciekawią.

I to też jest normalne, bo telefon dzisiaj to po prostu zwykłe narzędzie do codziennego użytku. Co oczywiście nie znaczy, że nie należy o niego dbać, bo dzięki temu będzie on mógł dłużej służyć swojemu właścicielowi.

Jeśli więc ktoś będzie czuł potrzebę zadbania o swojego najnowszego smartfona, to przykładowo może pomyśleć o zakupie do niego odpowiedniego etui. Tego typu drobiazg będzie kosztował co najwyżej kilkadziesiąt złotych, a bardzo dobrze zabezpieczy urządzenie warte nawet kilkanaście razy więcej.

etui na telefon

Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com

W sklepach i komisach znajduje się ogromny wybór przeróżnych etui do telefonów. Są i najtańsze, sprowadzane zapewne z Azji przez jakiegoś lokalnego biznesmena, i dużo droższe oryginalne, albo przynajmniej udające takie. Jeżeli więc ktoś będzie szukał etui, to w pierwszej kolejności powinien sprawdzić, czy spasuje on do danego urządzenia – . Teoretycznie jak będzie na nim naklejka że pasuje, to rzeczywiście tak będzie, lecz przy najtańszych modelach niekiedy jednak trochę się to mija z rzeczywistością.

Ważną sprawą będzie też, z jakiego materiału etui będzie wykonane – . Najmniej kosztują modele zrobione z plastiku, ale nie zapewniają one zbytniej ochrony, dużo korzystniej w sprawdzą się w tej roli etui wykonane z delikatnego silikonu, który świetnie będzie amortyzował przypadkowe upadki. Jeśli ktoś chciałby zdecydować się na wyższą półkę, to również bez większych problemów coś znajdzie dla siebie, pośród takich produktów popularne są etui zrobione z włókien węglowych, poliwęglanów oraz klasycznej skóry.