Gdzie najlepiej spędzać okres dziecięcy?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Odwieczne pytanie: gdzie spędzanie dzieciństwa jest przyjemniejsze? W klimacie miejskim czy może wiejskim? Dla dziecka najprawdopodobniej nie stanowi to różnicy, gdyż przyjmuje rzeczywistość taką, jaka jest, nie zastanawiając się nad tym za bardzo. Co innego rodzic, który dbać powinien o bezpieczeństwo swoich pociech. Zapytajmy więc rodziców o tę kwestię, oddajmy głos tym, którzy chwalą miejski klimat jak i tym tym, którzy uważają, że jak dzieciństwo to na pewno wiejskie klimaty.

miasto

Autor: Anton S.
Źródło: http://www.flickr.com

Pani Joanna sama wychowywała się w mieście, więc wie, w czym rzecz. Sprawdźmy jak uzasadnia swój wybór

Oczywiście, że najlepiej spędzić dzieciństwo w mieście. Mówi się o czystym powietrzu na wsi, o przyrodzie, o wspaniałych obiadach, które przyrządza babcia. To wszystko może i prawda, ale ja też miałam takie rzeczy, tylko w mieście. A jak dodam, że był to Gdańsk, to pewnie wszyscy się zdziwią? No dobra, nie ma tam tak niezwykłego powietrza, jak poza miastem, lecz są przecież miejsca naturalne, w których można spędzać całe dnie. W obecnym czasie mieszkamy we Wrocławiu i jest tak samo. Znajduje się tu mnóstwo parków i terenów zielonych, a czas który spędzamy nad Odrą jest niepowtarzalny. Atrakcji jest więcej niż na przedmieściach. Atrakcje dla dzieci z Gdańska czy ogólnie Trójmieście, są na każdym kroku. Bez ustanku coś się odbywa, są warsztaty, kursy czy specjalne pokazy dla dzieci. Dzieci się przez to wzbogacają intelektualnie i emocjonalnie, a kiedy chcemy spokoju to zawsze – nawet w wielkim mieście – znaleźć można oazę spokoju.

wieś

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com

Innego zdania jest Pani Ania, która nie wyobraża sobie dziecięcych lat w mieście, za to całym sercem przekonuje, iż wieś to najlepsze lata dzieciństwa

Zdecydowanie, dzieciństwo na wsi to coś cudownego, niepowtarzalnego, coś co zostaje w pamięci na całe życie.

Ciekawi Cię przedstawiany artykuł? Jeżeli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe optymalne źródło (http://wilanow.varsovia.edu.pl/), które też zapewne Cię zafascynuje!

Przyroda, cisza i kontakt ze zwierzętami to chyba najlepsze dla dziecka. Dziecko nie dość, że uczy się pokory wobec przyrody, to dodatkowo może znaleźć w każdym miejscu jakieś interesujące zajęcie. Czy to na łące ganianie za motylami i wieczorne ganianie chrabąszczy, czy zabawa w stodole, trocinami albo na sianie, czy ogródek i własna grządka do uprawiania. Nie zapominajmy, że najsmaczniejsze obiady to takie, które gotuje babcia, smaki naturalne i niepowtarzalne, którymi można delektować się w otoczeniu natury i sielskiego relaksu.

A Ty co o tym sądzisz? Czy wolisz miasto, gdzie więcej się dzieje, lecz niekoniecznie jest cicho i naturalnie, czy może jednak wieś – oazę spokoju, gdzie czas wyznaczany jest przez naturę?