Jak nowoczesna medycyna przychodzi z pomocą zawodnikom po wypadkach i umożliwia im przejście efektywnej rehabilitacji

Kategorie Ciekawostki,Zdrowa dieta
Bycie sportowcem, zwłaszcza tym wybitnym, bywa źródłem wielkiej satysfakcji. Z jednej strony zdobywanie pucharów bywa powiązane z zaszczytem, a nawet sławą ogólnokrajową czy na skalę globu. A z drugiej, ciało poddawane nieustannym ćwiczeniom staje się zdrowsze niż organizm panów, którzy bez ustanku leżą na łóżku przed telewizorem, zamiast wyjść chociażby na spacer.

Niektórzy napomykają o tym, że nie tylko profesjonalne uprawianie sportów może wiązać się z ewentualnymi kontuzjami, czyli np. uszkodzeniami stawu skokowego, w wtedy niezbędna jest wizyta u specjalisty, a nim jest zazwyczaj lekarz sportowy.

Rehabilitacja

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

Każda kadra narciarzy ma w swoich szeregach nie tylko trenerów, lecz również doktorów nauk medycznych. Czuwają oni nad kondycją i dobrym samopoczuciem zawodników. Kiedy jeden z nich ulega kontuzji, to taki medyk dba o ty, żeby łyżwiarz jak najszybciej powrócił do zdrowia. Czasem przydaje się także porada rehabilitanta. Fizjoterapeuta ma za zadanie, mówiąc banalnie, postawić na nogi sportowca, który wcześniej miał mniej albo bardziej groźny wypadek.

Wyrażeniem rehabilitacja Kraków będą też zainteresowani sportowcy hobbyści sportów, którzy nie są zawodowcami w danej dziedzinie – więcej tu. Jednak i oni doznają różnego typu urazów, które często uniemożliwiają powrót do wcześniejszej aktywności. Jeszcze przed postawieniem diagnozy, lekarz musi przeprowadzić konieczne badania. Jednym z nich jest EMG – dzięki specjalnemu urządzeniu możliwa bywa ocena stanu mięśni.

Urazy sportowców

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
A to, jak wiemy, przyczyni się do tego, że rozpoznanie będzie trafne. W taki sposób nowoczesna technika przysłużyła się do poprawy jakości życia sportowców i w znaczący sposób skróciła czas powrotu do zdrowia, jeżeli weźmiemy pod rozwagę także inne sprzęty wykorzystywane w diagnozie i leczeniu.
Lekarz sportowy to ktoś więcej niż jedynie medyk. Musi on wiedzieć, że każdy zawodnik, który wystukuje na klawiaturze komputera frazę rehabilitacja Kraków, potrzebuje nierzadko wsparcia psychicznego.

To oczywiście jeszcze wcale nie oznacza, że taki chory ma poszukiwać wziętego psychologa – po prostu trzeba wykazać się daleko posuniętą empatią, która jest w rzeczonym przypadku nieodzowna. Zresztą chyba każdy doskonale wie, że dobra kondycja psychiczna zapewnia o niebo szybszy powrót do zdrowia, a czas jest dla amatorów sportów letnich na wagę złota – więcej….