Sprawdzone pomysły na przydomowy ogród

Kategorie Poznaj
Prace wykończeniowe naszego nowego domu zbliżają się ku końcowi. Nader często jest to czas, kiedy głowimy się już, jak moglibyśmy urządzić ogród. marzymy, by stał się właściwym miejscem do odpoczynku w słoneczne, letnie dni. Bierzemy wtedy po różnego rodzaju książki, katalogi i poradniki. Możemy także zajrzeć do sieci, na stronę, gdzie są projekty domów ale nie tylko.

Skimmer pływający

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA
Profesjonalne projekty domów i nie tylko można znaleźć w serwisie budowlanym Projektoskop.. Znajdują się tutaj najnowsze projekty domów przygotowane przez zawodowe biura projektowe.. Baza obejmuje między innymi projekt domu parterowego, projekty małych domów, czy też nowoczesne domy . Każdy, szukający koncepcji na swój wyśniony projekt domu , natknie się na coś dla siebie.Powstał tam nowy dział dotyczący ogrodów, który zdecydowanie uprości nam zakładanie lub doglądanie naszego prywatnego, zielonego ogrodu.

Jest tam bardzo precyzyjnie opisana ogrodowa szata roślinna, która dla uproszczenia została podzielona na przyjazne kategorie – byliny, rośliny cebulowe czy np. rośliny jednoroczne. Zaprezentowane są portrety roślin, posiadają wiadomości odnośnie wymogów glebowych oraz stanowisk na jakich roślinka powinna rosnąć. Bardzo szeroko zostały też opisane pnącza, które mogą stać się dekoracją wielu pergoli, altany lub trejażu.

Bardzo przydatny, a zarazem ciekawy jest dział „kalendarium ogrodowe”. Możemy dowiedzieć się, jakie prace powinniśmy wykonać w naszym ogrodzie w miesiącach wiosennych lub jesiennych, tak aby nasz ogród wyglądał atrakcyjnie niemal przez cały rok. Bogato opisane drzewa i krzewy liściaste oraz iglaste ułatwią wybór odpowiednich gatunków, które nadadzą się na żywopłoty lub będą stanowić tło dla różnorodnych, wielobarwnych rabat kwietnych.

Dobór odpowiedniej szaty roślinnej do naszego ogrodu jest bardzo ważny. Jednak bez odpowiedniej pielęgnacji i ochrony przed chorobami oraz szkodnikami, nawet najdoskonalej zaprojektowany ogród może zacząć być szybko nieciekawy. Musimy wiedzieć jakie niebezpieczeństwa czekają na nasze kwiaty i drzewa ze strony szkodników oraz chorób. Obfite informacje na ten temat znajdziemy w dziale „Ochrona roślin”. Po przeczytaniu takiej książki będziemy wiedzieć jakie są choroby powojników lub co to jest parch jabłoni czy szarka śliw. Przeczytamy także w jaki sposób możemy zwalczyć ślimaki oraz pędraki.Także osoby mające na celu utworzenie sadu znajdą coś dla siebie. Bogato przedstawione drzewa owocowe wzbogacą nasze informacje na temat uprawy i pielęgnacji tego rodzaju roślin. Właściwie doglądane rośliny owocowe na pewno dadzą smakowite owoce.

Nawet jeśli jesteśmy w posiadaniu na ostatnim piętrze w w bloku, mamy możliwość stworzenia kawałka prywatnej zieleni. Ogród na dachu to coraz bardziej popularne i cenione rozwiązanie dla osób żyjących w centrum miasta. Adaptacja poddasza pozwoli nam na bezpośrednie przedostanie się z mieszkania na dach, umożliwiając nam tym sposobem kontakt z otoczeniem. Przystosowując nasze poddasze można wnętrze tak przystosować, aby ogród był rodzajem przedłużenia mieszkania. Nader często mieszkania połączone z ogrodem na dachu są nowocześnie zaaranżowane, gdzie przede wszystkim ma znaczenie duża przestrzeń. Taki efekt można osiągnąć stosując m.in. szafy wnękowe, które zajmą znacznie mniej miejsca niż te tradycyjne. Odpowiednio dopasowane panele podłogowe i kolory ścian, pozwolą na otrzymanie bardzo ciekawych efektów we wnętrzu. Jeżeli chcielibyśmy zaoszczędzić jeszcze trochę miejsca w mieszkaniu, możemy wszelkiego rodzaju urządzenia hydrauliczne np. podgrzewacze wody schować w istniejących już szafkach.

Dobrze urządzone mieszkanie z prywatnym zielonym dachem, może stać się ciekawym rozwiązaniem dla osób żyjących w centrum miasta. Wszystkie pomocne informacje na ten temat możemy znaleźć również na stronie www.projektoskop.pl/k-7-budowa-domu.html www.projektoskop.pl/a-892-adaptacja-poddasza.html