Uczulenie u najmłodszych a dobór kosmetyków

Kategorie Nasze dziecko,Zdrowa dieta
Dzieci to niezwykle wrażliwe osóbki. Wiele osób w okresie dziecięcym cierpi na uczulenia. Alergia u dzieci może być wywołana przez sporo różnorakich zmiennych. Zazwyczaj jest to na przykład osa bądź futro psa. Zdarza się, że maluchy są uczulone na jakiś składnik znajdujący się w jedzeniu – zwykle jest to gluten.

Autor: Paul Schultz

Jeśli maluch ma bolesne wysypki na skórze, częste biegunki lub braki różnych składników odżywczych, koniecznie udaj się do przychodni i zrealizuj potrzebne sprawdziany laboratoryjne na uczulenia pokarmowe. Takie badanie [test rhd sanco] nie jest kosztowne, a umie przynieść naprawdę wielką ulgę dzieciakowi. Zazwyczaj jest tak, że alergia u dzieci na dany produkt żywnościowy albo sierść po dorastaniu kompletnie zanika. Dlatego warto robić analizy często – chociażby raz na 2 lata.

Czasem jest tak, że maluszek po czyszczeniu ma nieprzyjemne podrażnienia. To wynik nadwrażliwości na związki, które są w różnych środkach do mycia. W tym przypadku trzeba poszukać informacji o tym, które kosmetyki są łagodne dla skóry malucha i od teraz nie kupować innych produktów. Kosmetyki dla dzieci należy wybierać bardzo ostrożnie – większość artykułów dla osób dorosłych nie jest odpowiednia dla małych ludzi.

Skóra berbecia jest wrażliwa i takie alergie sprawiają duży dyskomfort latorośli, zatem warto poświęcić trochę złotych więcej i postawić na kosmetyki naturalne dla dzieci, które nie szkodzą. Trzeba przed wybraniem produktu przeczytać, czy dostał on wartościowe certyfikaty od instytucji medycznych, które zajmują się uczuleniami wieku dziecięcego. To ważna wskazówka, która powinna cię przekonać do zakupu danego artykułu. Jeżeli nie dowierzasz takim certyfikatom, możesz popytać przyjaciół.

Rozsądnie także obejrzeć liczne fora sieciowe, na których kobiety wymieniają się opiniami na temat produktów dla maluchów. Przeżycia innych pań mogą sporo zmienić. Miej na uwadze jednak, że osobą najbardziej odpowiednią do wystawiania wskazówek jest pediatra.

Źródło: Serwis dbam-o-siebie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *