Pomysł na dobry biznes czyli jak zorganizować budowę stacji benzynowej, żeby się to opłaciło.

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
Każdy właściciel samochodu co jakiś czasu musi odwiedzić stację benzynową, na jakiej tankuje paliwo do swojego auta. Na tym rynku jest bardzo duża konkurencja, bo w naszym kraju działa kilka międzynarodowych i krajowych koncernów paliwowych, obsługujących nawet po kilka tysięcy stacji.

tankowanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Sporo jest również lokalnych właścicieli, zwłaszcza w mniejszych miasteczkach, którzy próbują dla siebie coś urwać z tego olbrzymiego tortu. A paliwowy rynek, pomimo że pozornie jest nieprzewidywalny i prosty, wcale nie jest taki. Paliwa to towary o bardzo ważnym znaczeniu, w związku z tym ich obrót jest obwarowany ogromną liczbą przepisów i regulacji. Nie będzie to bynajmniej zniechęcać kolejnych inwestorów do tego, żeby spróbować sił z takim interesem, o czym świadczą kolejne otwierane stacje. Planując start z benzynową stacją należy liczyć się z dużymi kosztami na początku, samo postawienie obiektu może pochłonąć kilka milionów złotych, a do tego dochodzą koszty zakupu działki i wszystkich niezbędnych do prawidłowego działania sprzętów.

Podczas budowy stacji bardzo ważną sprawą będzie bezpieczeństwo, gdyż paliwa należą do materiałów łatwopalnych i wymagają szczególnej ostrożności. Zarówno zbiorniki, urządzenia przesyłowe jak również akcesoria typu węże do paliwa posiadać muszą wymagane atesty i zabezpieczenia pod tym kątem – . Z tego powodu koszty tego wszystkiego są pokaźne, lecz inwestycja taka jest długofalowa, bo przy odpowiednim konserwowaniu takie elementy jak pompy do paliwa z licznikiem będą one mogły działać nawet kilka dekad – .

benzyna

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei dla kierowców ważne też będzie to, żeby płacili tylko za tyle, jak dużo benzyny zatankowali, z tego też powodu dystrybutory paliwa jakie zostaną kupione muszą posiadać odpowiednią homologację. Sporą część ogólnych kosztów może pochłonąć wyposażenie samego budynku stacji o wszystkie produkty, które powinno się mieć. Warto przy planowaniu przewidzieć także możliwość sprzedaży artykułów spożywczych i alkoholu, bo one właśnie współcześnie dają dużą część przychodów, jakie mają stacje paliw.

W opisywanym tutaj tekście są niebanalne treści, ale upewnij się również, co kryje się w najświeższym wpisie (http://euro-rent.pl/cennik/). Bez wahania po prostu go kliknij.

/J]