Nowinki w sklepie zoologicznym czyli wszystko dla naszych pupili.

Kategorie Ciekawostki,Na świecie,Poznaj
Czasy gdy w sklepach zoologicznych zaopatrywaliśmy się tylko w karmy dla czworonogów i akcesoria dla gryzoni lub artykuły wędkarskie już dawno jest za nami. Współcześni posiadacze pupili – psa, kota, fretek czy zeberek i gekonów są o wiele bardziej wybredni. kolie zamiast szelek, fikuśne drapaki, transportery przypominające statki kosmiczne czy legowiska naśladujące swoim wyglądem nasze łóżka to jedynie wierzchołek góry lodowej zoologicznego wyposażenia.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Aby trafić w gusta najbardziej wymagających właścicieli czworonożnych i dwunożnych stworzeń sklepy zoologiczne stale poszerzają swoje wyposażenie, ku utrapieniu niezdecydowanych i niezorientowanych klientów.

Wybredny kastrat czy senior z problemami urologicznymi?
Wchodząc do dobrze zaopatrzonego sklepu zoologicznego nawet wybór poidełka dla chomika czy szczotki do sierści nie będzie sprawą prostą – czytaj o sklepie terrarystycznym. Spowodowane jest to szerokim asortymentem – karmy dla psów czy kotów uzależnione są nie tylko od rasy zwierzęcia ale także od jego wieku, kondycji fizycznej, płci a nawet indywidualnych upodobań smakowych, i tak oto, mamy do wyboru pokarm dla wrażliwych brzuszków – z lekkostrawnymi grillowanymi kawałkami mięsa albo owoce morza dla wybrednych zwierzaków. Karmy nowej generacji nie są tylko zwykłym pokarmem ale także chronią przed chorobami i dostarczają potrzebnych substancji odżywczych, dobranych do wymagań naszych podopiecznych, ich wieku i kondycji fizycznej. Każdy zwierzęcy łasuch będzie zadowolony. Więcej: pod tym linkiem

Wycieczka z podopiecznym – o czym warto wiedzieć?
Przygotowując wyprawę z naszym ulubieńcem okazuje się często, że musimy wziąć ze sobą nie mniej artykułów niż dla nas samych czy naszych dzieci – smycze i uprzęże, drapaki, zabawki i karmy to tylko cześć tego, czego potrzebujemy w podróży. Najważniejszym aspektem wyjazdu będzie to, w czym pupil ma podróżować. Właściciele psów nie muszą się nad transporterem zastanawiać, ale nasze koty, dla bezpieczeństwa swojego i naszego powinny przebywać w specjalnym transporterze. Dobry transporter dla kota zagwarantuje mu dostateczną ilość miejsca i będzie miał wbudowane miseczki z woda i karmą. W przypadku kotów należy pamiętać także o zapewnieniu im miejsca do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Kuweta dla kota może być obudowana z ruchomymi drzwiczkami lub odkryta. Wybór zależy od zasobności naszego portfela i upodobań pupila. Polecane produkty – przejdź do oferty mat grzewczych.

Entuzjaści morskich stworzeń i akwarystyki.
Dla zwolenników rybek, krabów, żółwi i podwodnych światów sklepy bogate są w akwarystyczny sprzęt. Monumentalne akwaria z egzotycznymi stworzeniami i roślinnością kuszą z wystawy. Gdy uwielbiamy wodny świat i pragniemy posiadać coś budzącego zachwyt w ogródku to oczko wodne z folii będzie doskonałym rozwiązaniem. Więcej tego typu artykułów: tutaj

Decydując się na zakup pupila klatka na króliki musimy wziąć pod uwagę co będzie nam potrzebne, aby zapewnić mu najlepsze warunki. Należy jednak pamiętać, iż nawet najlepszy transporter czy najdroższa karma nie zastąpi mu naszej obecności, opieki i uczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *