Szkło elementem wystroju przedsiębiorstwa! Sprawdź!

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Urządzanie pomieszczeń to działalność mogło by się wydawać niezbyt poważna, aby nie powiedzieć banalna. Ktoś mógłby zapytać: jak ładne pomieszczenie ma pomóc w prowadzeniu firmy? Odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Faktycznie, same schludne ściany i kwiaty w pomieszczeniu na wydajność pracowników mają mały wpływ.

szkło - lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/

Większy wpływ mają na samopoczucie pracobiorców, i w ów sposób aranżacja wnętrza oddziałuje na wydajność.

Czy jednak istnieje wpływ bezpośredni przemyślanego układu pomieszczenia na wydajność? Na pewno tak, nie ma przeszkód by połączyć funkcjonalność z estetyką. Nie koniecznie musi to być bardzo droga inwestycja. Przykładem może być tu chociażby podział dużego wnętrza biurowego na mniejsze strefy. Doskonale do tego celu nadadzą się ścianki szklane. Wyglądają nadzwyczaj nowocześnie, zarazem umożliwiają pracobiorcom komfort kreując minimalną powierzchnię osobistą. Odpowiednio grube ścianki szklane (zobacz szklana ścianka) mogą świetnie izolować akustycznie, co zapewne pozwoli na skupienie się na pracy. Zarazem szkło jest tworzywem niezwykle estetycznym – bez kłopotu możemy na nim ulokować gustowne logo przedsiębiorstwa.

Tego typu rozwiązania znakomicie sprawdzają się w dziale obsługi klientów. Zapewniają dyskrecję w czasie omawiania spraw, równocześnie pracownik ma możność obserwowania całego pomieszczenia z kolei klient ma wrażenie że firma jest otwarta a także oczekuje na niego.

ścianki szklane

Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/

Możemy zapytać czy takie rozwiązanie jak ścianki szklane to pewne rozwiązanie. I w tym przypadku odpowiedź jest twierdząca. Współczesne metody produkcji szklanych tafli umożliwiają użycie tego materiału praktycznie wszędzie. Atutem stosowania szkła w charakterze elementu konstrukcyjnego jest to, że względnie łatwo łączy się ono z pozostałymi materiałami. Pozwala nam to na puszczenie cugli fantazji w sposób w zasadzie nieskrępowany.

Ścianki szklane mogą zostać zdobione fragmentami z metalu, kamienieniami szlachetnymi, albo tworzywami syntetycznymi. Przykładowo bardzo pięknie wygląda taka przegroda w zestawieniu z kutym logiem firmy. Możemy też znaleźć takie elementy zrobione z tak zwanego oszronionego szkła. Sporym walorem nadmienionego rozwiązania jest fakt, iż ścianki takie są łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż ścianki z innych materiałów.