Organizujemy szkolną olimpiadę

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Obecnie w szkołach podstawowych dużą wagę przywiązuje się do kooperacji rodzica ze szkołą. Może owa kooperacja odbywać się z rozmaitą intensywnością; jakaś część rodzicieli swój kontakt ze szkołą dziecka ogranicza do pojawienia się 2 razy do roku na wywiadówce. Trzeba przyznać – zdecydowana większa część rodzicieli. Nie jest to jednakże nagana, a tylko stwierdzenie faktu.

Budynek szkoły

Autor: Lydia
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w każdej szkole znajdzie się grupa rodzicieli której to nie starcza a w dodatku mają oni na podobne społeczne działania czas. Częstokroć w szkołach urządzane są konkursy sportowe dla uczniów. Czemu? Bowiem jest to dla dzieci ogromnie interesujące. Uczniowie w wieku wczesnoszkolnym bardzo lubią konkurencje. To pierwszy argument za taką zabawą. Inny – nie mniej ważny ma znaczenie praktyczne. Taką akcję zdecydowanie łatwiej zorganizować własnymi siłami niż przykładowo wyprawę całej szkoły do Krakowa. Rywalizacje sprawnościowe mogą zrealizować nauczyciele wychowania fizycznego, zaś rywalizacje wiedzowe dla przykładu jakiś rodzić który akurat ma szeroką wiedzę w jakiejś dziedzinie.

W zasadzie cała trudność sprowadza się do znalezienia sponsorów jak też wykoncypowania jak będą wyglądać dyplomy jakie przekażemy zwycięzcą. Część kosztów oczywiście trzeba będzie pokryć ze środków szkolnych. Jeśliby taka dziecięca olimpiada miała być wydarzeniem cyklicznym, najlepiej postarać się o kooperację z hurtownią zabawek bądź księgarnią – w zamian za reklamę wygłoszoną przez organizatorów można by wynegocjować pewien rabat.

W szkole

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna świetnym pomysłem jest zastosowanie okolicznościowych stempli. Zamówić je zdołamy w sieci internetowej wpisując w przeglądarkę hasło: pieczątki online. Oczywiście takowe zdanie w wyszukiwarkę wbijają nie jedynie rodzice wolontariusze, lecz także inni, na przykład właściciele nowych przedsiębiorstw którym są one nieodzowne. Istotniejsze dla organizatora igrzysk jest znalezienie odpowiadającego nam drukarza jaki wykona dla nas dyplomy co rok. Mniejszym problemem bowiem jest projekt dyplomu – wystarczy tylko uzdolniony plastycznie rodzic czy też nauczyciel plastyki. Gotowe projekty zdołamy także kupić w sieci. Zweryfikuj tutaj