O tym, iż angielski dzisiaj jest konieczny, wie każdy z nas. Jak jednakże uczyć się go najbardziej efektywnie?

Kategorie Ciekawostki
Aktualnie bez znajomości chociażby jednego języka obcego, jako kandydaci dla firm jesteśmy prawie bez szans. Pracodawca nie zatrudni osoby bez języka angielskiego, jeżeli chociaż jedna osoba w firmie jest z innego kraju. W tej sytuacji, dobrze płatna praca w korporacji ucieka nam sprzed nosa.

zajęcia na studiach

Autor: Takver
Źródło: http://www.flickr.com
Można jednak postarać się temu zaradzić i pomóc sami sobie ulepszając znajomość angielskiego. Przede wszystkim trzeba zapisać się na kurs. Lektor, jaki będzie od nas wymagał mówienia po angielsku dwa razy w tygodniu, pokaże nam jak poradzić sobie z językiem, a przecież umiejętność „dogadania się”, jest jedną z najbardziej istotnych w komunikacji z inną osobą. Jak można szkolić język angielski albo inny język obcy? Trzeba wytworzyć sobie „mikroklimat” w domu. Środowisko języka angielskiego w postaci słuchania muzyki, poznawania informacji, oglądania klipów video, jest bardzo pomocne w nauce. Najlepiej zacząć od oglądania… bajek dla dzieci, lub seriali w języku angielskim, jakie niemal na pamięć poznaliśmy w wersji po polsku.

Idealnym pomysłem na język angielski jest zmiana ustawień w telefonie, czy e-mailu na język angielski . Opatrzenie się nawet z ciężkimi słowami, znacznie ułatwia ich przyswajanie! Korzystnie też na spotkaniu z koleżanką albo kolegą, ustalić obowiązujący język – język angielski. Rozmawianie w języku angielskim ze znajomymi, którzy również się go uczą, nie tworzy przeszkód, a ciężkie struktury gramatyczne, które na początku będziemy mylić, wreszcie pojmiemy. Co więcej łatwo się uczyć na czyichś błędach i w wypowiedziach kolegi (gdy go słuchamy), łatwiej odnaleźć błąd, niż wtedy, gdy sami mówimy, bo siebie najczęściej nie jesteśmy w stanie na tyle słyszeć, by wyłapać złą strukturę. http://www.demostenes.com.pl

W tym sensie język angielski jest niezbędny w wielu firmach, dlatego tak bardzo popularne są takie kursy, jak na przykład angielski dla firm Wrocław. Tego typu kursy nie dość, że są efektywne, gdyż prowadzone w grupach, gdzie każdy może poczuć się swobodnie, są też o wiele bardziej korzystne cenowo. Dlatego wiele firm z tego korzysta mając w zamian kadrę, jaka świetnie porozumiewa się po angielsku.