Nie ważne okazują się być podarunki lecz bliskość

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Funkcjonujemy znacznie prędzej, więc często się przydarza, że ciężko nam będzie na wszystko wygospodarować tak dużo czasu jak byśmy pragnęli. Nierzadko okazuje się być tak, że zajmujemy się wpierw pracą, potem domem oraz w końcu okazuje się, że dla dzieci mamy go za mało.

dziecko

Autor: Laity Lodge Family Camp
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zagłuszyć własne sumienie i równocześnie wynagrodzić swoim pociechom to, że nie przebywamy z nimi tak dużo czasu jakby pragnęły, kupujemy kosztowne zabawki, najnowsze urządzenia elektroniczne mając nadzieję, że w ten sposób wszystko im nagrodzimy oraz okażemy im własną miłość. Prawda mimo wszystko będzie taka, że dla dziecka (kliknij tu) godzina z rodzicem, gdzie ma jego całą uwagę, będzie znacznie ważniejsza. Najczęściej pociechy oddałyby wszelkie zabawki za to, aby posiadać 100% uwagi rodzica, chociaż przez kilka godzin w tygodniu, gdyż nic nie zaprocentuje w więzi z pociechą tak bardzo, jak właśnie nasza obecność i czas na wysłuchanie go.

Nic nie powinno być ważniejsze od niego

Jeśli ciągle wyszukamy czas na konwersację z dzieckiem, kiedy pokażemy mu że ciągle będzie dla nas najistotniejsze, a zupa albo sprzątanie mogą poczekać, bo ono właśnie chce nam powiedzieć lub pokazać coś dla siebie ważnego, to możemy być przekonani, że zawiążemy z dzieckiem niesamowitą więź.

Dziecko z misiem

Autor: Ceba Baby
Źródło: Ceba Baby
Będzie ono wiedziało, że zawsze ma szansę do nas przyjść, a co się z tym wiąże, możemy okazać się przekonani, że tak utworzona bliskość, będzie też procentowała w przyszłości, jeżeli dziecko – istotne – będzie do nas przychodziło ze swoimi kłopotami, ale też sukcesami.

Musimy wyznaczać granice

Ważne będzie stawianie potomstwa na pierwszym planie oraz życie jego sprawami, jednakże nie starajmy się być dla dziecka kumplem.

Jeżeli bez satysfakcjonujących rezultatów szukasz tak samo nietuzinkowego serwisu, to zalecam ten link (http://tort-artystyczny.pl/torty-artystyczne/) – zobaczysz, on też jest bogaty w tego rodzaju treści.

Ono musi zaznaczyć, że to my wyznaczamy granice, że jesteśmy dla niego, ma szansę się nam zwierzać, lecz nie ma szansę twierdzić, że jesteśmy na stopie przyjacielskiej.

Kiedy uznasz, że dobrze by było zgłębić inny aspekt tej problematyki, kliknij tutaj i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w ofercie (http://www.dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Dywany-do-przedszkola-i-szkoly/59).

Tylko bliskość oraz jasno oznaczone zasady mają szansę sprawić, że wychowamy rozsądnego oraz odpowiedzialnego człowieka.