Karta survivalowa – kiedy może być przydatna i jakie są korzyści z jej posiadania?

Kategorie Ciekawostki,Materiały dodatkowe
Survival to świetny pomysł na spędzanie czasu wolnego od pracy oraz idealna alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na taki wypad? Na pewno niezbędna może okazać się tak zwana karta przeżycia! Jej wymiary są nieznaczne, jednocześnie karta przeżycia kryje w sobie wszystkie niezbędne funkcjonalności do uprawiania survivalu.

Survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty przeżycia zaliczamy: otwieracz do puszek, otwieracz do nakrętek, klucze do śrubek w (zazwyczaj w kilku rozmiarach), śrubokręt, ostry nóż do przecinania twardych przedmiotów, przyrząd pozwalający określić miejsce w jakim się znajdujemy. Małych rozmiarów karta survivalowa zwana też kartką multitool (najlepsza karta survivalowa), nadaje się do noszenia w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie awaryjnej sytuacji.

Narzędzie zapewnia stuprocentowe wykorzystanie miejsca, co z pewnością jest sporym plusem dla osób, które cenią sobie komfort oraz wielofunkcyjność zastosowania. Karty survivalowe mają zazwyczaj otwór do przymocowania sznurka lub kółka z kluczami. Aby ułatwić przechowywanie karty, często sprzedawcy zapewniają w komplecie pokrowiec, dzięki któremu jej przechowywanie jest znacznie wygodniejsze.

Zazwyczaj taki przedmiot przydaję się do obierania owoców i otwierania napojów, ale dla doświadczonych survivalowców, funkcja ostrza do przerywania lin, piła i skrobaczka w jednym – to już obowiązek! W dodatku taka karta przydaje się nie tylko w trakcie hardcorowych wędrówek. Przecież nigdy nie możemy przewidzieć co się nam przytrafi! Jeśli lubimy czuć się bezpiecznie, warto nosić taką kartę na różnego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach harcerskich lub wozić kartę w samochodzie.

Karta survivalowa ma rozmiary karty kredytowej, więc absolutnie nie będzie nam przeszkadzać, za to pomoże w naprawdę rozmaitych sytuacjach, mniej lub bardziej ekstremalnych – gdy po prostu na imprezie zapodzieje się otwieracz do kapsli, albo zostaniemy świadkami wypadku na autostradzie i zajdzie konieczność przecięcia pasów, by zatamować krwawienie.

W dodatku karty przetrwania nie są wcale drogie, więc możemy kupić kilka egzemplarzy, by jedną kartę zawsze mieć w aucie a drugą nosić przy sobie.

Gdy chciałbyś zgłębić więcej, poznaj serwis (www.flowshop.org/products/susz-cbd-strawberry) na opisany temat. Pokażemy Ci atrakcyjne informacje!

Gdzie można znaleźć taki gadżet? Na przykład w wielu sklepach militarnych, ale również bez najmniejszego wysiłku możemy zamówić ją w sklepach internetowych.