Wilgoć to szkopuł pojawiający się w wielu mieszkaniach i domach. Przyczynia się ona do powstawania grzybów i pleśni. Świetnie z taką sytuacją poradzą sobie osuszacze powietrza. Urządzenie to wychwytuje wilgotność z powietrza i odprowadzać ją w formie pary wodnej do szczególnego zasobnika. Wytwórcy osuszaczy proponują w tych przyrządach wiele funkcji, które ułatwiają ich obsługę. Do najważniejszych należy sterowanie elektroniczne.

Osuszacz powietrza
Klasyczne osuszacze powietrza są sterowane mechanicznie, jednak nowsze wzory są zelektronizowane, zaopatrzone w wyjątkowe samoczynne programy. Niezwykle ważny jest również higrometr. Wbudowany sensor służy do nadzorowania stanu wilgoci w pomieszczeniu. Niektóre osuszacze powietrza posiadają wmontowane filtry węglowe. Jest bardzo dobry dla uczuleniowców, gdyż filtruje powietrze z pyłu. Przydatne okażą się także kółka umocowane w urządzeniu. Dzięki nim łatwiej jest przestawić osuszacz w dowolne miejsce. Współczesne osuszacze powietrza są niezwykle wydajne, podołają absorbować wilgotność i filtrować powietrze, jest możliwość nimi kierować za pomocą panelu, lub pilota. To, jaki osuszacz wyłonimy jest zależne od indywidualnych potrzeb – przeczytaj więcej o osuszaczach powietrza.

Osuszacz do powietrza

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

O posiadaniu kominka w domu marzy sporo ludzi. Tradycyjny kominek posiada wielu sympatyków, jednak jego zamontowanie nie zawsze jest wykonalne. Wtedy najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się kominki elektryczne. Migoczące płomienie ognia docenić można szczególnie jesiennymi i zimowymi wieczorami. Oprócz przeznaczeń grzewczych, niebanalne znaczenia mają także atuty estetyczne owych sprzętów. Jest to urządzenie bezproblemowe w utrzymaniu, które jest w stanie także ogrzać dom ( seria lumina) – .

Kominki elektryczne do działania potrzebują jedynie gniazdka. Zanika więc problem budowy komina i miejsca na przechowywanie opału. Nie potrzebują również, jak w wypadku paleniska gazowego, doprowadzenia paliwa, a więc na taki kominek mogą pozwolić sobie śmiało również mieszkańcy bloków. Uruchomienie kominka elektrycznego następuje zazwyczaj po naciśnięciu jednego przycisku, można to także dokonać za pomocą pilota.