Na dworze lato w pełni, upały, nikt z nas na pewno nie rozmyśla o zimie, a tymczasem to najlepszy czas, by zaplanować kupno nowych opon zimowych do samochodu. Wielu producentów w tej części roku wyprzedaje je po niższych cenach.

Naturalnie są to nowe opony, w doskonałym stanie, ale producenci muszą opróżnić powierzchnie magazynowe przed przyjęciem tegorocznych modeli. Stąd pomysł na obniżki cen. Opony zimowe to niezwykle znaczący element wyposażenia auta (bez względu na to czy to opony (czytaj w serwisie) terenowe czy opony do motocykli. Są ogromnie istotne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, stąd też nie lekceważmy tej sprawy.

serwis volkswagena kraków

Autor: Istockphoto
Źródło: Istockphoto

Wciąż dzieje się tak, że właściciele samochodów w ogóle nie zamieniają opon na dostosowane do zimowych warunków. Zasłaniają się bezsensownymi argumentami, jak na przykład ten, że nie poruszają się autem zimą, że przecież jeżdżą ostrożnie itp. To błąd i zwykły brak wyobraźni! Do wypadku nie trzeba dużo, wystarczy metr oblodzonej drogi, żeby auto zaczęło kręcić piruety na jezdni. Polecamy vw kraków serwisSą niestety wciąż ludzie, którzy są dumni z tego, że nie mają w ogóle zimowych opon. To postawa godna pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są inaczej zrobione niż zimowe, to w dodatku stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Niestety wziąć bywają ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i aż w taki wielkim stopniu nieodpowiedzialni. Zgroza.

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle istotne, dlatego zwracajmy uwagę na kondycję opon w naszym samochodzie. Opony zimowe to nie kaprys, to obowiązek, jeżeli nie chcemy, aby nasze auto zostało jeżdżącą katastrofą. Można już dziś rozejrzeć się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele miejsca, a uda nam się dużo zaoszczędzić korzystając z letnich promocji. Nie ma co czekać do ostatniego momentu.

Zaciekawiło Cię to zdanie? Jeżeli tak, to z chęcią pragniemy Cię powiadomić, że kolejny interesujący fakt (http://magross.pl/kluber/kluberplex-bem-41-132/) czeka na Ciebie na nowej stronie – zanurz się w niej z radością.

W Internecie na pewno znajdziemy wiele ofert, a być może uda nam się zdobyć opony z wyższej półki (np. opony Michelin, opony Bridgestone) za mniejsze pieniądze. Sprawdź salon vw kraków.

Jeżeli nie mamy własnego garażu zawsze możemy opony umieścić w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to żadnym problemem i opony w spokoju poczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie nadejdzie w połowie września… Dobrze być gotowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *