Odprężający wypoczynek z rodziną w Gąskach

Kategorie Materiały dodatkowe
Gąski to wieś wypoczynkowa położona na wybrzeżu zachodnim, w okolicach Mielna. Jest zaliczana do najbardziej zacisznych polskich kurortów nadmorskich, w związku z tym wybierając to miejsce na wakacje nad morzem można liczyć na wypoczynek w zacisznej i spokojnej atmosferze.
Niedaleka odległość Mielna i Sarbinowa, to dodatkowy atut dla turystów, którzy od czasu do czasu chcieliby zaznać rozrywki w miejscach z większą ilością lokali i dyskotek.

Morze, Bałtyk - zachód słońca

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
W Gąskach jest druga co do wysokości w Polsce latarnia morska (51 m). Obiekt zbudowany w 1878 r. został udostępniony do zwiedzania.

Taka świetna witryna (http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-nowego-jorku-do-warszawy) na pewno Cię zaintryguje, gdyż jest tam przedstawione istotnie sporo podobnych wiadomości na opisywany tu temat.

Ze szczytu latarni, na który można dotrzeć po dwustu wąskich, granitowych schodach, rozciąga się cudowna panorama wybrzeża – zobaczyć stąd można Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. W jej dolnej części są sklepy z pamiątkami i punkty małej gastronomii.

Oprócz samej latarni znajdują się tu także zabytkowe budynki gospodarcze: dom latarników, stodoła, budynek inwentarski, ogrodzenie oraz mur zespołu latarni. Ciekawostką jest fakt, że w pobliżu latarni występuje zielona, lecznicza glinka, którą stosuje się do kąpieli, okładów, a a także do picia.

Ta wskazówka z www zagwarantuje Ci to, że poznasz dużo niezwykle użytecznych informacji – to trochę inny punkt widzenia na tę sprawę.

Następnym najbardziej ciekawym obiektem w Gąskach jest neoklasycystyczny „Pałac Morski” położony w parku, dziewięćset metrów od linii morza. Pałac wzniesiony w drugiej połowie XIX w. pełni aktualnie funkcję ośrodka rehabilitacyjno – wczasowego. Budynek otoczony jest przez zabytkowy park o powierzchni około 6,7 ha. Rosną tu m.in. buki, cyprysiki groszkowe oraz klony srebrzyste.

Do Gąsek wczasowiczów przyciąga przede wszystkim szeroka, piaszczysta plaża. Można tutaj tradycyjnie spędzać czas na kąpielach słonecznych i morskich lub też skorzystać z rozmaitej propozycji sportów wodnych.

Najbardziej znanym szlakiem turystycznym przebiegającym przez Gąski jest szlak nadmorski zaznaczony kolorem czerwonym, o długości około trzydziestu dziewięciu kilometrów. Trasa wiedzie turystów przez kolejne etapy: Pleśno – Gąski – Sarbinowo – Chłopy – Mielno – Unieście – Łazy – Dąbki. Interesujący jest fakt, że wspomniany szlak stanowi odcinek międzynarodowego szlaku przebiegającego przez nadmorskie miejscowości i plaże. Trasa ta ma swój początek we Francji. Rowerowy szlak nadmorski jest nieco dłuższy – pięćdziesiąt cztery kilometry i biegnie trasą: Pleśno – Gąski – Sarbinowo – Mielno – Strzeżenica, Dobiesławiec – Mścice – Jamno – Łabusz – Osieki – Iwęcino – Bielkowa. Szlak wiedzie wzdłuż bałtyckiego wybrzeża, a podczas jego przemierzania zobaczyć można liczne zabytki historyczne a także przyrodnicze.

***Całkowitą propozycję na odpoczynek dwa tysiące piętnaście w Gąskach można odszukać w serwisie albo klikając na niżej znajdujące się linki:

– Gąski noclegi- Gąski pensjonaty- wypoczynek 2015 (polecany serwis).