Bukowina Tatrzańska piękne miejsce na wakacje

Kategorie Materiały dodatkowe
Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to znakomite miejsce do podziwiania fenomenu Tatr – nic, zatem dziwnego, że co roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wczasy a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najbardziej znanego miejsca na wakacje 2014, ferie i wakacje.

Bukowina Tatrzańska, góry

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Główną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj mieści się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Kolejne istotne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach powstały w skutek wycinki puszczy tatrzańskiej. Rozwój osady przebiegał dosyć wolno,z przyczyny surowego klimatu i nieżyznej ziemi. Biedę obywateli zwiększały przymusowe daniny.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne zajmujące notki na interesujący Cię temat. Wejdź do nowego artykułu i czytaj wpis luksusowe apartamenty wrocław.

Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz zmiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – zjawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

Znaczącym etapem na drodze rozwoju była też samodzielna budowa kościoła jak również szkoły i Domu Ludowego, przy których powstał Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty muzyczne i taneczne mieszkańców.

Czyż omawiany wpis nie jest emocjonujący? Jeżeli tak uważasz, kliknij ten odnośnik – zalecamy ten serwis, ponieważ przeczytasz tam przyciągające oko artykuły.

Niezwykle istotną rolę odegrało także Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury regionalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Miłośnicy górskich wycieczek powinni zaznajomić się z propozycją wakacji w Beskidach

***Pełną ofertę na wakacje 2015 w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można odnaleźć w serwisie albo klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Bukowina Tatrzańska- domki letniskowe Bukowina Tatrzańska- noclegi beskid śląski