Jakie są pozytywy wypoczynku w Zakopanym

Kategorie Materiały dodatkowe
Tatry stanowią najwyższe pasmo górskie w łańcuchu Karpat, który z kolei jest jednym z największych pasm na kontynencie europejskim. Spory poziom deniwelacji terenu, piękne krajobrazy, miejscowa ludność i kultura, czyste i orzeźwiające powietrze oraz bogata flora i różnorodna fauna, czyli po prostu obcowanie z dziką przyrodą. Na polskiej stronie Tatr, u podnóży tych wspaniałych gór, leży miejscowość o nazwie Zakopane. Jej początki datuje się na szesnasty wiek, kiedy to zbudowana została jako osada pasterzy. Największy rozkwit Zakopanego ocenia się na dwudziesty wiek. W latach 1910-1930 osiedliło się w to miejsce o dziesięć tysięcy więcej mieszkańców, a w latach 1931-1989 pojawiło się jedenaście tysięcy nowych mieszkańców.

Zakopane - góry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscowość tą można spokojnie nazwać miastem, które wielu mieszkańców naszego kraju kojarzy z określeniem „stolica Tatr”. W mieście, o którym mowa miały miejsce liczne mistrzostwa sportowe powiązane ze sportami zimowymi, takie jak mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym a także zawody mistrzostw Europy w biathlonie. Rokrocznie organizowane są tu zawody pucharu świata w dyscyplinie skoków narciarskich, a przeprowadzane są na Wielkiej Krokwi – najbardziej znanej skoczni narciarskiej w Polsce (w parze ze skocznią imienia Adama Małysza, najsłynniejszego polskiego skoczka dziejach.

Zakopane zimą

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje w Zakopanym i w lecie, i w zimie mogą zapewnić bardzo dużą ilość przyjemnych i pamiętnych przeżyć . Można tam spróbować typowych góralskich posiłków, a między innymi ziemniaki z kapustą lub też prawdziwy przysmak dla klimatu górskiego – kozie sery. Najczęściej wybieranym mięsem jest oczywiście baranina. Poza czynnikiem związanym z kuchnią, dobrze jest przyjechać na urlop w górach biorąc pod uwagę fantastyczne krajobrazy, czyste powietrze i bardzo długie szlaki turystyczne które prowadzą przez wzniesienia i doliny.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kluczowy artykuł (http://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Mauritius:16). Po kliknięciu w niego wyszukasz dużo szczegółów na interesujący Cię temat i będziesz w stanie poszerzyć swoją wiedzę.

Ciekawym miejscem są również Karkonosze: sprawdź apartamenty w Karkonoszach

Gdy jest się w Zakopanym, nie jest dobrze aby pozwolić sobie na pominięcie wyprawy na Morskie Oko, czyli największe i z pewnością najznakomitsze jezioro tatrzańskie, otoczone ze wszystkich stron wysokimi górami. Jezioro to znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, będącego jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, bez wahania zobacz dodatkowo inne warte zerknięcia (https://www.uroczysko7stawow.pl/) materiały – z pewnością także Cię zaintrygują.

Na zwiedzenie tego miejsca warto poświęcić nawet parę dni i wydać każdą złotówkę na doświadczonego przewodnika.