Z jakich powodów należy zamontować lampy LED – dobre strony diod LED

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Oświetlenie LED są coraz bardziej powszechne. Nie jest to zaskakujące, gdyż mają dużo zalet, dzięki którym, mimo większej ceny, klienci często sięgają właśnie po nie. Po pierwsze warto wiedzieć, że choć cena diod LED jest wyższa, niż tradycyjnej żarówki, czas pracy jest zdecydowanie dłuższy. Dioda LED może służyć nawet to 5 lat, co jest naprawdę długim okresem. Dodatkowo są energooszczędne, w związku z czym wygenerujemy mniejsze koszty za energię elektryczną.

taśmy led w pokoju

Autor: Nathan Duprey
Źródło: http://www.flickr.com
Led 5050 – od czego zacząć? Dwa powyższe fakty przemawiają za tym, że naprawdę opłaca się zakupić ten typ oświetlenia, gdyż realnie zaoszczędzimy. Jednym z często występujących problemów z innymi żarówkami jest ich podatność na wstrząsy. Jeżeli tradycyjna żarówka upadnie najczęściej po prostu nie będzie działać. Żarówki ledowe wykazują odporność na wstrząsy. Kiedy zapalamy tradycyjną żarówkę czy halogenowe, potrzebuję one nieco czasu, żeby zacząć pracować w pełni. W przypadku oświetlenia ledowego, diody zapalają się i wyłączają od razu. W dodatku nie ogrzewają się.

Lampy LED dostać można w wielu kolorach, dzięki czemu można stworzyć wspaniałe iluminacje.

Po znacznie więcej info serdecznie zapraszam na (http://www.sklep.doko.pl/pl/p/Kabel-energetyczny-miedziany-YKY-4X16-RE-0%2C61kV-NKT/21787) stronę internetową. Nie czekaj – polepsz swoją wiedzę na temat omówiony w tekście.

Coraz popularniejsze są także taśmy LED, które – chociaż nie nadają się do całkowitego oświetlania wnętrz, są idealną dekoracją. Taśmy LED są bardzo proste w montażu, mają bowiem warstwy klejące, dzięki czemu nietrudno jest je przykleić. Do taśm stosuje się diody LED 5050 bądź 3528. 5050 jest jaśniejsza, tak że już krótsza taśma prawidłowo oświetli dane miejsce. Taśmy są do kupienia w kilku kolorach, w dodatku można zakupić je w wersji RGB, która pozwala na zmiany koloru, co prezentuje się niesamowicie.

Warto wiedzieć, że taśmy LED mają wiele diod, a w związku z tym pobierają więcej prądu i stosowanie ich jest kosztowne, dlatego najkorzystniejszym zastosowaniem jest dekoracja. Do takiego celu nadają się perfekcyjnie. Prezentują się bowiem niezwykle efektownie. Jeżeli jednak zależy nam na oświetleniu pomieszczeń, warto inwestować w tradycyjne żarówki ledowe. Jest to z pewnością o wiele oszczędniejsze rozwiązanie. Taśmy led

oświetlenie LED

Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com
Dobór lamp LED jest z pewnością bardzo dobry. W związku z tym naprawdę zaoszczędzimy czas oraz energię elektryczną. W dodatku światło prezentuje się naprawdę interesująco, a oświetlenie jest kierunkowe. Kiedy chcemy, aby pokój posiadał światło bardziej rozproszone należy pamiętać o wspominanej kierunkowości. Ważne jest także to, że diody LED się nie grzeją, ponieważ gorąca żarówka może stać się prawdziwym zagrożeniem. LED jest przede wszystkim bardzo ekologiczny, dlatego też warto zakupić właśnie taki tym żarówek i pomagać środowisku.Więcej na: