Zimowa stolica naszej ojczyzny

Kategorie Ciekawostki,Materiały dodatkowe
Zakopane jest zimową stolicą Polski położoną na samym południu kraju w województwie małopolskim. Od wielu lat fascynuje obieżyświatów. Miasto samo w sobie jest atrakcją z znanym w całej Polsce deptakiem zwanym Krupówkami, tradycyjną zabudową, wszechobecnym folklorem, tak niepowtarzalnym i pociągającym dla przybyszów z pozostałych rejonów.

Apartament w górach

Źródło: http://villamare.com.pl/
Fantastyczne położenie sprawia, że Zakopane to bardzo dobry i sprawdzony punkt wypadowy w Tatry, kapitalne miejsce wypoczynku tak zimą, jak również latem. Cudne, poetyczne dolinki tatrzańskie, urocze, górskie jeziora oraz wspaniale ośnieżone szczyty gór.

Wszystko to każdy tramp przyjeżdżający do Zakopanego będzie miał na wyciągnięcie rąk, ale ma to i swoje negatywy – rzadko bywa w tym miejscu cicho i spokojnie, zatem trampowie lubiący ustronne miejsca winni wybrać inne okoliczne miejscowości. Czynny relaks w Zakopanem to przede wszystkim góry.

Gros osób przyjeżdża do Zakopanego, ażeby wybrać się na górskie szlaki bądź spacerek po jednej z tatrzańskich kotlin. To właśnie czar Tatr pociąga tu tak mnogie krąg podróżników. Nie wszyscy jednak pragną co dzień wychodzić w góry, nie wszyscy również mają tak wiele sił. Mimo to można spędzić czynnie czas w inny sposób z pożytkiem dla zdrowia i nastroju. Oto parę propozycji aktywnego wypoczynku poza górskimi trasami. Sprawdź link: interesującą propozycją na czynny a także zdrowy sposób spędzania czasu może być konna jazda. Konie (zobacz co oferuje hodowla koni nadwigrami) to cudowne zwierzęta, dosyć stwierdzić, że hipoterapia oddziałuje na szeroki wachlarz naszych zmysłów.

Zainteresowany tematem? Poczytaj o nim więcej. Dlatego użyj adresu (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php), jaki przekieruje Cię na stronę. Zapraszamy!

Dopomaga poprawiać postawę, reguluje napięcie, doskonali koordynację oraz orientację w przestrzeni.

Hotel w Zakopanym

Autor: LTB Sp. z o.o.
Źródło: VipTurystyka.pl
Atrakcyjną propozycją dla w wyższym stopniu obeznanych może być jazda w terenie lub też 2 – 3 dniowe konne rajdy po pięknych okolicach Podhala. Inną propozycją może być jazda na bicyklu po wielu wyznaczonych w tym celu szlakach.

Nie czekaj więc, już dzisiaj wpisz w wyszukiwarkę frazę: Kościelisko apartamenty lub apartamenty Zakopane (względnie Zakopane apartamenty) by otrzymać mnóstwo atrakcyjnych propozycji i przyjemnie spędzić czas w kultowym miejscu, zasmakować smakowitej, oryginalnej kuchni góralskiej i podziwiać cudne górzyste panoramy. Możesz również, po prostu wejść na stronę: .