Jedną z najbardziej istotnych decyzji dla naszego dziecka jest dobór szkoły. Którą więc wybrać szkołę – prywatną czy publiczną?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Istnieje takie powiedzenie, iż małe dzieci to jeszcze dość mały problem, a duże to już trochę większy. Oczywiście to tylko takie powiedzonko, nie powinniśmy brać go do siebie, ponieważ przecież dzieci nie powinniśmy rozpatrywać w dziedzinie “kłopotliwości”. Mimo to, jak w każdej takiej mądrości ludowej kryje się ziarno prawdy. Otóż, na różnym etapie życia zjawia się wiele wątpliwości w rodzaju, jak sprawić, ażeby nasze dziecko mało jak najbardziej korzystnie, rozwijało się dobrze i odczuwało radość życia.

Szkoła

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu wątpliwości zwłaszcza dotyczą szkoły, a konkretnie wyboru pomiędzy szkołą prywatną a publiczną. Owszem, wybór szkoły nie jest tak naprawdę prosty, a okres wakacyjny to dla rodziców, którzy pierwszy raz wysyłają dziecko do szkoły, okres stresu oraz niepewności. Bo jakiego rodzaju szkoła zagwarantuje najlepszą edukację. Jeśli chodzi o szkoły prywatne i państwowe, to jeden oraz drugi rodzaj szkoły gwarantuje coś odmiennego. Nieprawdą jest jednak to, iż szkoły państwowe przeważnie są gorsze, ponieważ wiele zależy od tego, do jakiego typu szkoły się trafi, z jakimi nauczycielami będzie kontakt i tak dalej. Podobnie, za dużo mitów narosło wokół prywatnych placówek.

Że jak prywatna Pełna oferta na www.pischool.pl podstawowa, to od razu dzieci z bogatych rodzin, posiadające markowe ciuchy, z drogimi gadżetami, w których oceny są zakupywane przez rodziców.

Przestudiuj więcej szczegółów w witrynie (https://tablicowo24.pl/kategorie/flipchart/) – one rzucą zupełnie nowe światło na ponoszoną w umieszczonym tutaj poście. Po prostu kliknij ten odnośnik!

To oczywista nieprawda, a co więcej, coraz więcej rodziców zdecydowana jest na wydatek w kwocie 400-500 złotych wierząc, że zagwarantują swojemu dziecku bardziej niezawodną edukację. I jest w tym rzeczywiście dużo prawdy. W prywatnych szkołach bowiem jest indywidualna praca z uczniem, mniejsze klasy, bardziej przyjacielski i mniej problemowy kontakt z nauczycielem Z drugiej strony mamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnch, stąd wolny czas może być bardzo efektywnie zagospodarowany. W tym samym sensie jest bardziej łatwy dostęp do pomocy dydaktycznych, większe bezpieczeństwo, i co ważne, mniejsza szansa na spotkanie tak zwanego niezbyt pożądanego towarzystwa.

Jednocześnie, mniejszy kontakt z różnego rodzaju używkami, jak alkohol lub narkotyki. Istotną sprawą jest też to, że nauczyciel ma ciągły kontakt z rodzicem, co sprawia, że możemy informować o postępach w przyswajaniu wiedzy, a w razie czego prędko reagować. Coraz więcej jest takich szkół, zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich, jak Wrocław, lecz nie tylko.