Wodne sporty w Grecji

Kategorie Ciekawostki
Pobyt w Grecji kojarzy się głównie ze słońcem, piaszczystą plażą i morzem. Warto tymczasem pamiętać, iż są w tym miejscu również cudne góry i urzekająca obfitością przyroda, a przez to kapitalne warunki, żeby zażyć trochę ruchu. Z całą pewnością wyjdzie nam to na zdrowie. Mogą być to górskie eskapady, ale również żeglowanie.

Grecja

Autor: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com
W całej Europie nie ma chyba lepszego punktu do praktykowana sportów wodnych aniżeli Grecja, a przede wszystkim jej wyspiarska strefa. Cudowna słoneczna aura, ciepłe i niczym niczym nie ograniczone wody z bezproblemowym dojściem do plaż i silny północny wiatr – oto znakomite warunki dla każdego miłośnika wodnych sportów.

Największą wziętością cieszą się windsurfing i kitesurfing. Pewne ośrodki na wyspach uczęszczane są tylko po to, by rozpocząć tam lekcje albo szlifować swe umiejętności w tejże dziedzinie. Najbardziej popularne szkoły posiadają siedziby na przylądku Prasonisi czy w mieście Palaiochora. Coraz nagminniej możemy trafić do ośrodka kierowanego przez Polaków uznawanych nawiasem mówiąc w Grecji za znakomitych instruktorów.

Żeby rozpocząć przygodę z żeglowaniem, nie trzeba jednakże podróżować od razu do jednego z tych sławnych miejsc. Starczy odnaleźć cichą zatoczkę z delikatną bryzą od morza. Na pewno będzie można tam tanio pożyczyć ekwipunek a także skorzystać z profesjonalnej rady – tutaj.

Genialnym pomysłem na urlop z wodną przygodą jest teżtutajedzanie wysp dzięki charterowi żaglówek. Daje on istotnie niczym nieograniczone opcje, uzależnione tylko grubością portmonetki jak też naszymi umiejętnościami. Z wieloma jednostkami zdołamy umówić się na zwrot żaglówki w całkowicie innym punkcie niż przystań zaokrętowania, jest to niezwykle wygodne. Najlepsze warunki panują wiosną bądź jesienią. Latem ceny są duże, natomiast silny jak też porywisty wiatr wymaga znacznego doświadczenia.

Jeżeli masz ochotę żeglować w Grecji nie czekaj, wbij w przeglądarkę hasło: Grecja wczasy ewentualnie last minute all inclusive, a otrzymasz mnóstwo rezultatów!

Jeżeli jednak żeglowanie z różnych przyczyn nie jest naszą domeną, można skorzystać z rejsu regionalnym promem jakich wypływają tu setki. Będzie okazja na odbycie romantycznej eskapady a także ujrzenia otwartego morza.