Żarówki ledowe wyróżniają się długim czasem użytkowania w stosunku do pozostałych źródeł światła. Praktyczny czas życia to czas wyznaczający pracę diody LED, po którym jej jasność obniży się do 70% wartości początkowej – jest to prawie 30000 godzin. Nie dziwi więc, iż żarówki ledowe są coraz to częściej wykorzystywane. Mimo ich wciąż jeszcze wysokich cen modernizacja oświetlenia na nowoczesne żarówki LED jest nadzwyczaj opłacalną inwestycją. Szczególnie że coraz większa ilość gmin w ogromnej mierze bierze na swe barki finansowanie inwestycji LED.

Diody LED

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Powszechna dbałość o względy ekonomiczne a także środowiskowe wywołuje niezbędność stosowania nowoczesnych podejść niosących z sobą wielki potencjał ekonomiczny. Jednym z przedkładanych podejść zamiany oświetlenia jest wykorzystanie diod LED. Wszystkie źródła światła starego rodzaju cechują się sprawnością na poziomie czterdziestu procent.

Blisko 50 proc. wyzyskiwanej energii jest tracona. Dzięki technologii ledowej można tego uniknąć, zyskując ogromnie wysoką wydajność i relatywnie krótki okres zwrotu poniesionych kosztów.

Oświetlenie ledowe stosowane jest aktualnie już nie jedynie do oświetlania szos i autostrad a domu (odkryj więcej) większych budowli użyteczności publicznej jak na przykład szkoły, przychodnie, muzea, do podświetlania dużych tablic reklamowych i innych reklam ale także coraz więcej osób używa ich w budynkach prywatnych.

Oświetlenie to może wykorzystywane być z powodzeniem zarówno wewnątrz jak

oświetlenie led

Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com

także na zewnątrz domu. Atrakcyjne podejścia odkrywamy w dzisiaj aranżowanych ogrodach a także zieleńcach. Oświetlenie ledowe służy tam nie wyłącznie do podświetlania podjazdów i dróżek, ale również służy dekoracji parków. Świetnie tę rolę spełniają dekoracyjne węże świetlne.

Szerokie zastosowanie mają też żarówki LED w reklamie – podświetlają ogromne współczesne tablice reklamowe, czyli tak zwane telebimy. Także nowoczesne sprzęty elektroniczne pełne są żarówek ledowych. Są to przykładowo współczesne telewizory, monitory do komputerów, laptopy, telefony komórkowe a również urządzenia przemysłowe np. serwery, modemy.

Gdy stwierdzisz, że umieszczone w tym tekście informacje są warte uwagi, przeczytaj ponadto szczegóły w linku panele akustyczne do biura. Będą tam tak samo przydatne dane.

Oświetlenie LED często używane jest też do wyeksponowania całych budowli, zazwyczaj pereł architektonicznych.