Wybieranie mebli do domu – kilka porad, jakie docenisz podczas zakupów

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
O ile urządzanie jednego pokoju to jeszcze nie tak poważna trudność, o tyle zmiana aranżacji w całym domu to już spore wyzwanie. Znalezienie mebli do pokoju dla dziecka, sypialni, salonu, łazienki i przedpokoju wymaga pracy oraz przeanalizowania, czego oczekujemy, aby nie błąkać się po sklepach bez celu. Jeżeli potrzebnych jest ci parę wskazówek, jakie pomogą ci podjąć decyzje zakupowe, czytaj dalej.

Pokój dzienny

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko wybierz gwarantowany sklep, który gwarantuje najwyższą jakość mebli. Nie tylko meble w dużym pokoju muszą być gustowne i precyzyjnie wykonane – również jeśli urządzasz przedpokój, meble muszą wyglądać solidnie. W końcu nie wymieniasz ich co sezon, toteż nie może się okazać, że po kilku miesiącach używania drzwi od szafki z obuwiem opuściły się, a farba zaczęła odchodzić. Po drugie weź pod uwagę styl, jakiego miałeś plan się trzymać. O ile jedni doceniają tradycję, dla innych doskonały jest nowoczesny styl oraz minimalizm, nieważne jaki jest Twój styl, zawsze dobrze jest porównać produkty – zobacz. Wyjątek możemy zrobić wybierając mebledziecięce, ponieważ pokój pociechy rządzi się swoimi prawami. Dziecko powinno czuć się dobrze w królestwie dla niego stworzonym, toteż nawet kilkuletniego brzdąca można już wziąć do sklepu, aby zorientować się, o jakich meblach marzy. Na pewno będą to szafki i łóżko z motywami z bajek, między innymi ze świnką Peppe albo z ulubioną księżniczką. Ponadto ważna jest funkcjonalność mebli – np. szafy powinny mieć odpowiednią głębokość, by bez problemu powiesić garnitur męża, a kanapa świetnie sprawdzi się, gdy będzie rozkładana. Wtedy nawet zaskakujący przyjazd i nocleg gości nie będzie dla nas trudnością, ponieważ będziemy mieć gdzie ich położyć. Szczególną uwagę trzeba także zwrócić na meble łazienkowe, które muszą być odporne na wilgoć. Dobrze jest więcej zapłacić, ale nie obawiać się, że meble zaczynają się zniekształcać i wyglądają zupełnie inaczej, aniżeli w sklepie – meble łazienkowe Cersanit.

salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż z pewnością zdajesz sobie sprawę z powyższych rad, to w szale zakupów można momentalnie zapomnieć o najważniejszych sprawach, mając na uwadze jedynie wygląd kanapy albo szafy. Nie zapominaj, że zasadnicza jest jakość, jaką docenisz po paru miesiącach użytkowania mebli i wtedy niewątpliwie będziesz usatysfakcjonowany z podjętych przez siebie rozsądnych, a nie pochopnych wyborów.