Fototapety obecnie są bardzo znanym sposobem na zmianę aranżacji domu, biura czy sklepu.To nowoczesna, interesująca oraz trwała forma dekoracji ścian. Dzięki zaawansowanej technologii druku można udekorować ścianę na dowolny sposób – poprzez wybór fototapety z dostępnych motywów lub decydując się na tapety ścienne z własnego zdjęcia.

przykładowa fototapeta

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Przy wyborze fototapety do salonu, warto poznać ich gatunku. Wyróżnić można:

1) tapetę lateksową – to oryginalny produkt wykonany z ultra cienkiego, gładko satynowanego papieru o wysokiej gramaturze surowca. Tapeta pokryta jest niewielką warstwą lateksu.Nie wchłania kleju, doskonale oddaje barwy. Jest trwała, odporna na blaknięcie. Zapewnia świetny wygląd ścian przez długi czas. Jest prosta do montowania – nakładanie odbywa się za pomocą podstawowych narzędzi do tapetowania. Pielęgnuje się ją: delikatnie – za pomocą miękkiej ścierki;

2) fototapetę fizelinową – w pełni ekologiczna, oddychająca tapeta. Powstała z połączenia, za pomocą polimerów, specjalnej celulozy z włókniną. Przeznaczona do położenia na ściany przy pomocy standardowych narzędzi do kładzenia tapet. Trwała na zarysowania, pęknięcia;

3) tapetę winylową – samoprzylepną folię mat. Zapewnia doskonałą trwałość i fotograficzną jakość druku bez względu na nasycenie kolorów. Stosowana do naklejenia od razu na gładką, zagruntowaną powierzchnię, meble, powierzchnie szklane, drzwi, lodówki, kafelki w łazience, poprzednie tapety itp. Pozwala na łatwe klejenie (klej d4) z przepuszczaniem nadmiaru powietrza. Fototapetę można wielokrotnie odklejać. pozycjonować.

Fototapeta ze zdjecia   stary samochód

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
4) ekologiczną fototapetę HP WALL PAPER – matowa tapeta przeznaczona do tworzenia grafiki na ścianie;
nie posiada PCV (sprawdź również – przemiał pcv) dzięki czemu oddycha. Tapeta ta jako jedyna na rynku zawiera zaaplikowaną warstwę kleju, przez co jest gotowa do natychmiastowego użycia, nawet przez niewykwalifikowane osoby.Klej wchłania się a potem bez problemu usuwa jego nadmiar za pomocą wody. Papier zapewnia trwałość ekspozycji grafiki wewnątrz do 20 lat.

Fototapety do salonu – – są wspaniałym rozwiązaniem by tanio odnowić mieszkanie. Metoda ta ma wiele zalet. Druk wykonywany jest na maszynie, przy zastosowaniu farb ekologicznych, za sprawą tego jest praktycznie bezzapachowy i nadaje się do zastosowania wewnątrz pomieszczeń czy biur. Druk jest także odporny na zmywanie i zarysowania, nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych.