Aranżacja wnętrza – kapitalny patent na ujawnienie swojego stylu i polepszenie nastroju

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Dom, to jedno z najważniejszych miejsc dla człowieka. W nim odpoczywamy po wytężonej pracy, spędzamy czas z rodziną, przygotowujemy pyszne potrawy. Odkryj parę różnych sposobów na aranżację wnętrza i wybierz styl, który w największym stopniu Ci pasuje.

pokój

Autor: HF HELVETIA FURNITURE
Źródło: HF HELVETIA FURNITURE
Aranżacja wnętrza ma sens

Wystrój mieszkania, styl wnętrza mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli planujesz wprowadzić małą rewolucję w swoim otoczeniu, odkryj sposoby, które sprawią, że wnętrza Twojego domu będą niepowtarzalne i zarazem praktyczne.

Klasyczny styl wnętrza

Klasyczny styl to równowaga, prostota i jakość. W takim wnętrzu momentalnie czujemy, że każdy składnik wystroju: umeblowanie, dodatki, kolory tworzą jedną całość. Kolorystyka klasycznego pomieszczenia jest zdecydowanie stonowana: przeważają tu brązy, beże, kolor kremowy, biały a także szary. Zgaszone kolory możemy nieco przełamać barwą niebieskich, turkusowych czy zielonych tkanin. Wszelkie materiały są znakomitej jakości. W przypadku gdy decydujemy się na klasyczny styl wnętrza – następna strona -, stosujemy szlachetne gatunki drewna, kamień czy skórę. Klasyczny styl jest sprawdzony i praktyczny.

Nowoczesny styl wnętrza – (zobacz jeger.pl/)

W przypadku gdy lubisz proste formy, ten styl jest stworzony dla Ciebie. Najistotniejszą sprawą w nowoczesnym domu jest przestrzeń. Nie ma tu wyraźnych granic między pomieszczeniami. Pokoje mogą być przedzielone szklanymi, przesuwnymi drzwiami. Istotne jest światło: to nienaturalne, jak i naturalne.

wnetrza-ze-smakiem.pl/rustykalna-sypialnia-jak-z-wiejskiego-dworku

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego w nowoczesnych pomieszczeniach najczęściej montuje się duże okna. Dominują tutaj także jasne – najczęściej chłodne odcienie. Wystrój jest przeważnie praktyczny i minimalistyczny – w nowoczesnym mieszkaniu jest niedużo mebli.

Rustykalny styl wnętrza

To zupełnie inna historia od poprzednich prezentacji. Tu najważniejsza jest natura. Rustykalny wystrój wnętrza nie toleruje sztucznych materiałów. W rustykalnych pomieszczeniach przeważa kamień i drewno. Czasami stosuje się ceramikę czy niektóre metale szlachetne, takie jak miedź i żelazo. Elementy wystroju przywołują klimat szwedzkich farm, gospodarstw domowych, a nawet szkół. To, co określa styl rustykalny, to również wzory: kwiaty, pasy, kraty, które przyozdabiają tkaniny. Na aranżację wnętrza istnieje wiele sposobów. W wyborze stylu trzeba kierować się swoim wyczuciem smaku i gustem. Kluczowe jest to, abyśmy komfortowo czuli się we własnym domu.