Dane z współczesnych programów komputerowych są nierozerwalnym elementem podejmowania decyzji w prowadzeniu działalności gospodarczej

Kategorie Ciekawostki
O wyrazie inteligencja można byłoby bez żadnych wątpliwości napisać pracę habilitacyjną, bo to słowo zapuściło korzenie w wielu gałęziach współczesnej nauki, stając się jednocześnie swego rodzaju symbolem rozpoznawczym naszych czasów. Nasze uszy już dawno przyzwyczaiły się do wyrażenia sztuczna inteligencja, ale można jeszcze wymienić mnóstwo innych exemplów, które udowodnią, że ta inteligencja staje się niezwykle popularna i to nie tylko w informatyce.

Oprogramowanie dla firm

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnie nie wszyscy wiedzą, że i w szeroko pojętej ekonomii znajdziemy dowody na prawdziwość przedstawionych tez. Kierowanie firmą, szczególnie tą zatrudniającą wielu pracowników, łatwe nie bywa.

Nie czekaj, a jeśli zafascynował Cię opisywany temat, to odsyłam do www. W tamtym miejscu odnajdziesz interesujące wpisy.

Tę jakże istotną czynność w znaczący sposób upraszczają tzw. systemy alarmowe – (alarmy Gdynia) zarządzania przedsiębiorstwem. Nie tak dawno został ukuty jeszcze jeden termin związany z naszą inteligencją, a mianowicie business intelligence. I w jakimkolwiek wypadku nie chodzi w tym miejscu o to, aby wyręczać zarządców czy nawet pozbawiać ich zatrudnienia. Najprościej rzecz ujmując, kadrze zarządzającej trzeba dostarczyć odpowiednich narzędzi, które uproszczą wykonywanie obowiązków i równocześnie przyczynią się do wzrostu zysków.

Na rynku istnieje dużo instytucji, które wdrażają rozwiązania business intelligence. Koniecznie muszą one zatrudniać programistów, którzy tworzą programy odpowiedzialne za analizę danych czy rachunek kosztów. Teoria i doświadczenie z zakresu programowania nie są jednak wystarczające – z tego powodu tacy profesjonaliści muszą podjąć kooperację z ekonomistami.

Biznes

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero takie współdziałanie pozwoli odnieść sukces i zainteresować przedsiębiorców kupnem oprogramowania. Z kolei gotowe systemy zarządzania przedsiębiorstwem mogą wpłynąć na podwojenie zysków firm, które zdecydują się na ich wdrożenie.

W świecie biznesu w grę wchodzi nie tylko kompetencja i pomysłowość w działaniu. Najważniejszą strategią jest szybkie reagowanie na sytuację na rynku albo potrzeby konsumentów, którzy przecież w każdym wypadku mogą poszukać interesujących ich towarów czy usług u konkurencji. Dlatego poświęcanie 8 godzin na pracę w biurze nieczęsto przynosi oczekiwane rezultaty. I kolejnym słowem, które ostatnimi czasy robi karierę jest mobilność. Wdrażanie business intelligence należy więc łączyć także z aplikacjami dostępnymi na telefony.