Jednym z największych wyzwań jest zabezpieczenie wszystkim miejsc w przedszkolach oraz gimnazjach. Może się wydawać, że podczas niżu demograficznego nie powinno być z tym kłopotu niemniej jednak tak jest. Są punkty w których do żłobka ze znacznym wyprzedzeniem należy zapisywać dziecko do przedszkola lub do dobrej szkoły. Tą sytuacje można jakimś stopniu odmienić przez tworzenie nowych placówek opieki nad małym dzieckiem.

meble dziecięce

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

W dwa tysiące trzynastym roku stworzono program asystowania rozwoju instytucjom opieki nad maluchami do 3 roku życia. Wsie które miały problemy z zabezpieczeniem odpowiednich miejsc opieki otrzymały wsparcie. Kapitał przekazane na utworzenie takich punktów gmina mogła zużyć na tworzenie placówek przedszkolnych także klubów dziecięcych, czyli niewielkich jednostek w których jednocześnie może spędzać czas kilkoro podopiecznych. Właścicielem owego miejsca może zostać osoba fizyczna lub przedsiębiorstwo.

Oczywiście osoby chcące utworzyć taki punkt winny spełnić wskazane warunki. Podstawowym jest posiadanie stosownego budynku zaadaptowanego do ilości dzieci (Snuggly – dekoracje do pokoju dziecka) które zamierzamy przyjmować. Jeżeli zamierzamy troszczyć się o 3 do 5 maluszków, najmniejsza powierzchnia lokalu gdzie maluchy będą spędzać czas musi mieć 16 m2. lokal musi być odpowiednio do wieku maluszków urządzony. Stoliki i krzesła dla dzieci muszą być przystosowane do wzrostu użytkowników, być wykonane z materiałów bezpiecznych, tzn. materiałów nietoksycznych i umożliwiających brak kontuzji.

Dla przykładu powinny nie posiadać ostrych krawędzi, winny być zrobione z materiałów prostych do wyczyszczenia. Półki dla dzieci (sprawdź to) podobnie jak łóżeczka powinny być jednoznacznie oznakowane tudzież przydzielone do konkretnego dziecka. Warto w takowym klubie wygospodarować powierzchnię na szatnię, uprości to utrzymanie higieny. Oczywiście meble do szatni (odnośnik do źródła) również powinny być dopasowane do wieku korzystających z nich dzieciaczków.

meble dla dzieci

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Kluby dziecięce są znakomitym sposobem dla troskliwych pracodawców, mogą oni je tworzyć dla dzieci własnych pracowników. Wbrew pozorom nie jest to przedsięwzięcie irracjonalne. Taki klub możemy potraktować jako sposób na kształtowanie lojalności pracowników, może on także wpłynąć na ich zdolność produkcyjną.