Dieta nie powinna wiązać się z wyrzeczeniami

Kategorie Zdrowa dieta
Dietetyk dopasowuje osobiste porcje pożywienia. Niesamowicie ważne w obecnych czasach jest to jak się prezentujemy, a im zgrabniejszą figurę posiadamy, tym wspanialej okazujemy się witani przez przeróżne środowiska, które niekoniecznie okazują się być związane ze światem mody. Dlatego tak sporą uwagę przywiązujemy do ćwiczeń fizycznych oraz do tego co jemy, choć często nie wykonujemy tego w dobry sposób.

Zdrowa, czyli jaka dieta?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Czasami ludziom zdaje się, że trzeba się głodzić, aby mieć szansę utrzymać odpowiednią sylwetkę, jednak już na pierwszym spotkaniu dietetyk będzie nas przekonywał, że tak rzeczywiście mamy szansę jeść wszystko tylko w odpowiednich wielkościach- więcej. Odróżniamy się pomiędzy sobą prędkością przemiany materii, wielością ruchu, typem wykonywanej pracy, dlatego dietetycy dopasowują dietę indywidualnie do każdego ze swoich pacjentów. Jeśli pragniemy posiadać świadomość, że dotarliśmy do właściwego specjalisty, gdy idzie o planowanie diety, to właśnie takiego Wrocław może nam przedstawić, ponieważ to tam pracuje ten najlepszy ekspert, który każdemu dopomoże osiągnąć wyśnioną sylwetkę.

Dieta powinna okazać się zbilansowana

Dietetyczny posiłek

Autor: with wind
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ma szansy być tak, że rozpoczynamy się odchudzać, zatem ograniczamy sporo produktów spożywczych i jemy natychmiast głodowe ilości. Dieta, która zostanie ułożona przez eksperta, będzie niesamowicie zróżnicowana, nierzadko będzie posiadała w sobie nasze ukochane dania , jedynie będzie proponowała nam mniejsze porcje, ale równocześnie też, będziemy zobowiązani do częstszego jedzenia. Co więcej dopasowując się do niej, nie będziemy głodni, a jednocześnie systematycznie będziemy tracić na wadze, gdyż będzie ona dopasowana specjalnie do nas oraz do tego, jak wiele kalorii spalamy w czasie normalnego dnia, przy wypełnianiu swoich zwykłych obowiązków.

Nie będziemy mieli efektu jo-jo

Wszystko co zrobimy we własnym życiu musimy zrobić rozsądnie, i ta sama zasada dotyczy odchudzania. Przez to dietę musimy mieć rozpisaną przez specjalistę, który wpierw przeprowadzi z nami gruntowny wywiad. Tylko dietetycy zaznaczą, jak możemy dopasować do siebie wszystkie nasze ukochane dania, byśmy nie byli zmuszeni się głodzić, ale jednocześnie żebyśmy chudli i to bez strachu o efekt jo-jo. http://www.gabinet-dietetyczny.pl/slow-life-slow-food-slow-diet/