Urlop w pięknej Hiszpanii. Zobacz, co musisz zobaczyć

Kategorie Na świecie
Jeśli jesteś wielbicielem wakacji, w trakcie których da się byczyć się na złotej plaży i obejrzeć dużo fascynujących miejsc, ciekawym celem staje się Hiszpania. Ten niesamowity kraj oferuje zarówno gorące wybrzeże, idealne dla fanów plażowania, jak i multum zabytków.

hiszpania - miasteczko

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym miejscem dla tych turystów, którzy zamierzają spędzić czas pośród niesamowitych budowli, jest oczywiście Barcelona, serce zbuntowanej przeciwko władzy centralnej Katalonii. W tym malowniczym mieście wszędzie można natknąć się na dzieła wybitnego, aczkolwiek chyba nieco zwariowanego architekta – Gaudiego.

Jego najgłośniejszym wytworem jest zjawiskowa katedra Sagrada Famillia, która swym wyglądem potrafi albo (rzuć okiem) uszczęśliwić, albo odpychać – jedno jest pewne, nikt nie przejdzie obok dzieła Gaudiego obojętnie. O ile masz trochę pieniędzy do wyłożenia na wycieczkę, powinieneś wybrać luksusowe apartamenty Hiszpania. Tego rodzaju przybytki turystyczne różnią się od normalnych hoteli wysokim standardem. Apartament najczęściej ma o wiele większą wielkość i oferuje dodatki, takich jak np. wyposażona kuchnia albo (w serwisie) jacuzzi. Zobacz więcej popularnych propozycji: tanie wczasy w Hiszpanii z zamierzasz odszukać tanie oferty wakacyjne w Hiszpanii, musisz polować na okazje. Aby dostać niedrogie last minute na Majorkę lub do Andaluzji, musisz regularnie oglądać oferty z agencji turystycznych . Wieści o takich gratkach najczęściej można przeczytać na stronach WWW firm podróżniczych, zatem trzeba codziennie zaglądać na nie, by żadna tania okazja nie przeszła niezauważona.

wakacje - Majorka

Autor: Thierry Chervel
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania to także kraj, który słynie z uwielbienia do piłki kopanej. Jeżeli pojedziesz do Madrytu, bezwzględnie udaj się, by zobaczyć niesamowity stadion Santiago Bernabeu, na którym na co dzień trenuje najzdolniejsza drużyna w Hiszpanii. Przy sprzyjającym szczęściu może ci się uda wpaść na trening i zobaczyć doskonałych zawodników live – to wyjątkowe przeżycie dla prawdziwego kibica futbolu.