Naucz się korzystać ze swego umysłu – jakie są sposoby, aby tego dokonać?

Kategorie Ciekawostki
Wszyscy tak mamy, że raz czujemy się całkiem fajnie a innym razem gorzej. Gdy w gorszym dniu są jakieś istotne sprawy do wyjaśnienia to jest duże prawdopodobieństwo, że nam coś nie wyjdzie, czyli w potocznym języku damy plamę. Niestety nie do końca rozumiemy, że owy nastrój zależy w największej mierze jedynie od nas.

To my jesteśmy w stanie sprawić, że wszystko zacznie wyglądać lepiej, że będziemy czuli się spokojniejsi. Musimy jedynie nauczyć się korzystać z umiejętności własnego umysłu. Dzięki terapii, w której zwraca się uwagę na biofeedback można wywoływać w sobie odpowiedni stan fizjologiczny, a co za tym idzie, kiedy przestawimy się na pozytywne nastawienie damy radę otrzymać odpowiednie efekt podczas wszystkich działań – http://impuls.waw.pl. Dlatego tak ważna jest praca nad sobą. Ludzie często chcą pozmieniać to, co dostrzegają wokół, a prawda jest taka, że powinni najpierw zmienić siebie. Potrzebny jest do tego specjalista, osoba, która ogarnia różne techniki, które pozwalają na wprowadzenia ciała z pomocą umysłu w odpowiedni stan.

Informacja zwrotna dotycząca zmian fizjologicznych

Model mózgu

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem chcielibyśmy umieć opanować nerwy. Ale samemu trudno dojść do tego, które czynniki nam pomagają, a co jest zbytnim obciążeniem. Dlatego warto wykorzystać metodę, jaką jest biofeedback. Polega to na zwrotnej informacji dotyczącej naszych stanów fizjologicznych. Przez, co dociera do nas jak panować nad tym, co złe i jak zwiększyć właściwe fizjologiczne odczucia, dzięki poprawie odbioru psychicznego. To terapia, która pomogła różnym sportowcom stawać na wyżynach swoich możliwości. Jeżeli więc widzimy, że mamy spore problemy z naszymi reakcjami na sytuacje , które wywołują stres, powinniśmy spróbować tej właśnie metody. Dobrze sprawdzić czy gdzieś w okolicy, może nas ktoś właśnie w tego typu terapię wprowadzić. Co istotne metoda ta nie daje skutków ubocznych. Jest zupełnie bezpieczna a jej skuteczność w dużej mierze opiera się na chęciach pacjenta. Warto, więc zastanowić się, czy akurat taki niefarmakologiczny sposób nie okaże się idealny, jako pierwszy, a może i ostatni krok w pozbyciu się wielu kłopotów z niechcianymi reakcjami fizjologicznymi w mniej lub bardziej trudnych sytuacjach.