Czy edukacja ustaje po uniwersytecie? Nie! Ulokuj kapitał w szkolenia.

Kategorie Ciekawostki
Generalnie, odkąd wyjdziemy z brzucha matki odkrywamy różne ścieżki naszego życia mając na celu otrzymanie wymarzonej pracy. Podstawówka i liceum przygotowuje nas bardziej mniej, niż więcej.

Uniwersytety umożliwiają nam uzyskać wiedzę akademicką odnoszącą się do wybranej specjalności, tymczasem z praktyką nie ma to wiele wspólnego. Toteż, co zrobić, aby być specjalistą?Przychodząc na rozmowę kwalifikacyjną musimy zderzyć się z wieloma kwestiami ,które mają powiązanie z naszą przeszłością, charakterem i potencjalną pracą. Nowy magistrant przeważnie nie ma o wielu rzeczach pojęcia i prezentuje rekrutującym właściwie okalające sedno sprawy odpowiedzi. Szczęśliwie jest znakomity przepis na zapobieganie naszej niewiedzy – szkolenie.

Sala szkoleniowa

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Kurs – ale jaki?Wszystko zależy od naszych predyspozycji. Ktoś przygotowuje się z finansów, inni z komunikacji interpersonalnej, a jeszcze inni zainteresowani są kursami z gałęzi przemysłowej. Ze względu na szybko unowocześniającą się technologię rośnie zaciekawienie wytwarzaniem coraz nowszych wyrobów, a tym samym gama firm produkcyjnych rozszerza się. Wobec tego przygotowane zostały szkolenia dotyczące znanych sposobów zarządzania produkcją. Należą do nich: szkolenia TPM i six sigma, a gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło „lean manufacturing szkolenie” wyświetli się ich mnóstwo. Co to są za kursy?

Szkolenie TPM stawia za cel przedstawienie zbioru sprawdzonych sposobów oraz rozwiązań ukierunkowanych na zwiększenie skuteczności maszyn i urządzeń używanych podczas wytwarzania produktów. Natomiast, six sigma jest to metoda, która bazuje na uzyskiwaniu danych, mając na celu otrzymanie prawie perfekcyjnej jakości. Jej główną zaletą jest to, że rozpoznaje błędy jeszcze przed ich wyłonieniem się. Na deser lean manufacturing. Jest to system zarządzania produkcją, którego zadaniem, w zgodzie z japońską ideą, jest ograniczanie marnotrawstwa oraz selekcja zbędnych procesów i procedur w czasie trwania wytwarzania. Istotnym szczegółem są niewielkie koszty wytwarzania przy stosowaniu relatywnie niskiej ilości surowców.
Kursy są dość zajmujące i w większości przygotowujące do pracy w przedsiębiorstwie. Dlatego też, warto spróbować doszkolić się jeszcze, gdy studia mamy już za sobą. Autor