Jak zabrać naszą córeczkę, żeby nasz maluch dobrze się bawił oraz miał solidną dawkę ruchu

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Różnorodność, a przede wszystkim dostępność, atrakcji dla naszych dzieci z miesiąca na miesiąc staje się coraz większa. Z jednej strony to dobrze, lecz z drugiej nie w każdym przypadku gwarantują one synowi właściwą dawkę ruchu.

Dziecko

Autor: Luci Correia
Źródło: http://www.flickr.com
Wybrani rodziciele z wyrzutami sumienia patrzą na dzieci, które oglądają trzecią bajkę z rzędu. Czasem innego wyjścia nie ma – w końcu trzeba znaleźć wolny czas również na domowe zajęcia (ceneolokalnie): gotowanie albo pranie. O wiele lepiej sprawa ta się prezentuje, jeśli wnukami mogą zająć się opiekuńczy dziadkowie. Mogą oni zabrać malucha na poobiedni spacer do parku albo na plac zabaw dla dzieci, co na pewno spotka się z aprobatą wyrażoną w postaci głośnych wiwatów. W końcu w rzeczonym miejscu sześciolatek może zawrzeć nowe znajomości, bo przy wspólnej zabawie o wiele łatwiej zdobyć lojalnego druha, ale nie tylko.

Często można usłyszeć i takie opowieści, w których małżeństwa zapoznały się w pobliskiej piaskownicy. Tak czy inaczej, na taki plac raczej nie chodzi się w celach matrymonialnych, ale czysto rozrywkowych, o czym się za chwilę przekonamy. Świeżo postawiony plac zabaw dla dzieci oferuje naszym pociechom wiele atrakcji, i co warte uwypuklenia, zapewnia rozrywkę na wolnym powietrzu, co

Dziecko z babcią

Autor: steve freeman
Źródło: http://www.flickr.com

jest niezwykle ważne, jeśli dane dziecko zazwyczaj siedzi w domu lub ostatnio chorowało na gardło.

Na szczęście tego typu aktywność fizyczna nie bywa zarezerwowana tylko dla tych, którzy są zameldowani w wojewódzkich miastach. Dzięki pieniądzom z Unii nawet gminne miasteczka albo wsie mogą na urzędowej witrynie internetowej pochwalić tym, że posiadają własny plac, a co za tym idzie, również większą liczbą zadowolonych rodziców.

Tradycyjny plac zabaw dla dzieci powinien być zaopatrzony w chociażby kilka urządzeń, a wśród nich obligatoryjnie mają się znaleźć: huśtawki, karuzele oraz zjeżdżalnie. Chociaż przez część roku plac nie jest użytkowany, to jesienią odwiedzają go tłumy dzieci i ich opiekunów (link do witryny). Szczególnie ważne jest to, aby teren, na którym postawiono bujaki i mini ścianki wspinaczkowe, był ogrodzony, a najlepiej, monitorowany.

Dodatkowo tuż przy wejściu obligatoryjnie mają się znajdować tabliczki z regulaminem korzystania z placu. Zazwyczaj zawarte tam informacje odnoszą się do spraw bezpieczeństwa, ponieważ dzieciaki, zwłaszcza te młodsze, nie powinny bawić się w wspomnianych miejscach bez kontroli rodziców.