Zdobienia na okna, które tworzą otoczkę świąt – które wybierać, by stworzyć świąteczny nastrój?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Przed zbliżającymi się świętami przeźroczyste na co dzień okna naszych domów stają się kolorowe dzięki ozdobom świątecznym. Stroiki i ozdoby wiszące mają udowodnić, że także my szykujemy się na święta. Zdobienia na oknach przybierają spore rozmiary w postaci wielokolorowych kombinacji świetlnych.

Ozdoby zrobione ręcznie

Autor: Roberto Verzo
Źródło: http://www.flickr.com
Ozdoby tego „kalibru”, włączane na całe noce wiążą się ze zwiększonym zużyciem prądu. Jeśli już lubimy tworzyć wyjątkowe wrażenie i opłaty potrafimy przecierpieć to stworzymy inspirującą w swoim rodzaju kompozycję w oknie.

Masz apetyt na inną tego typu publikację na opisywany tu temat? Jeżeli tak, to raźno kliknij tutaj – to użyteczna strona.

Na tle tysięcy mieszkalnych okien to właśnie nasze okno będzie w wyjątkowy sposób przyciągać uwagę przechodniów.

Nie oznacza to jednak, że nie można zdobić skromniej, a również atrakcyjnie zagospodarować szyby. Zawieszka do okna czy na drzewko choinkowe, dobierane do koloru zasłonek także ubogacą ten okienny element – zobacz na stronie . Choinki z filcu, czerwono-białe mikołajki, renifery i święcące gwiazdy widziane z oddali jedynie wzmacniają w nas poczucie nadchodzących świąt. Sklepy ze świątecznymi upominkami, jak i większe markety są w tym czasie pełne świątecznego ekwipunku, szczególnie tego docelowo przeznaczonego na okna – strona www -, firanki i choinki. W takie zawieszki można zaopatrzyć się również przez portale zakupowe. Za kilka złotych możemy zakupić gotowe komplety ozdób, stroiki na szyby i światełka, które posłużą nam przez lata.

Dekoracje świąteczne, ozdoby w stylu nowoczesnym

Autor: home&you
Źródło: home&you

Jeśli jednak zwyczajnie nie preferujemy takiego uzewnętrzniania klimatu świąt na szybach, ozdoby wiszące możemy zawiesić na choinkach. Ozdobione łańcuchami, pełne bombek staną się jeszcze bardziej piękne, gdy zawisną na nich dodatkowe zdobienia. Jeśli do całej otoczki dodamy kolędy i mini-szopkę postawioną na parapecie przy oknie damy innym do zrozumienia, że święta praktycznie wchodzą do naszego mieszkania przez okno. Idea gwiazdki i prezentów od niej nie okazuje się wzięta znikąd.

Sposobów zdobień mamy więc wiele, a wybór, czy określenie ilości ozdób i zawieszek, które umieścimy na szybach zależy od naszego nastawienia – czytaj dalej. Nie zapominajmy, że są to aż i tylko „ozdoby”, a więc akcesoria, które dopełniają magii świąt – podobnie jak zastawiony stół czy prezenty pod choinką. Kluczowa pozostaje rzecz jasna modlitwa i rodzinne przeżywanie okresu z Chrystusem nowonarodzonym.